Lovon, biciklin, vízen, sőt gyalog is kirándulhatunk

Lovon, biciklin, vízen, sőt gyalog is kirándulhatunk

 

2007 a szelíd turizmus, vagy ahogy még mondják: az ökoturizmus éve. Többek között ehhez illeszkedik a Közép-békési Centrum elképzelése. Békés, Békéscsaba és Gyula vízi, gyalogos, kerékpáros, lovas és rekreációs útvonalat alakít ki az Élővíz-csatorna mentén.

A tervezett beruházás egymilliárd forintba kerül, ebből 850 millió forintra pályáznának az önkormányzatok a Regionális Operatív Program keretein belül. Az egyik legfontosabb program, hogy kiépítsék az összefüggő bicikliutat, hogy a három várost két keréken is úgy el lehessen érni, hogy a drótszamarasoknak ne kelljen az autók között tekerniük. A programnak ugyan nem része, de Békéscsaba más kerékpárutakat is tervez. Ezeket a Kétegyházi, Orosházi, Szarvasi úton alakítják majd ki, illetve befejezik a Békés felé vezető szakaszt. Ezen kívül több, a biciklis közlekedést megkönnyítő beruházást készítenek elő a MÁV-val közösen. Békéscsabán és Békés megyében már így átlagon felüli a kerékpárutak száma. Igaz, Hollandia után itt is kerekeznek a legtöbben Európában. Hollandiában ezer lakosra 860, Békés megyében 750 kerékpár jut. Utak terén sem állunk rosszul: hozzávetőleg 200 kilométernyi várja a kerekezni vágyókat a megyében.

A lovas turizmus még nem annyira megszokott, mint a bicikli, de az is egyre nagyobb teret hódít. Itt is több település fogott össze: Mezőhegyes adja a szakmai hátteret, itt lehet patkoltatni, itt készítik a lovagláshoz szükséges bőrszerszámokat, Orosházán rendezik a lóversenyeket, Békéscsabán pedig az ugratás, oktatás és a gyógylovaglás kap helyet.

 

2007.03.29.
Forrás: Békés Megyei Hírlap
Frissítve: 2023.06.29.
Fotó: Canva

Hozzászólások