Global Champions Tour 2011 – Valkenswaard

Global Champions Tour 2011.
Valkenswaard, Hollandia

2011. augusztus 12-14-ig a hollandiai Valkenswaard-ban Jan Tops, a Global Champions Tour versenysorozat ötletgazdájának otthonában rendezték meg a nyolcadik állomást. Tavaly szintén amerikai győzelem született ezen a pályán, akkor Laura Kraut állhatott a dobogó tetejére.

Eric Lamaze fantasztikus lova, Hickstead nem indult a valkenswaard-i VDL Groep Nagydíjban, mert a tizenöt éves ló Aachen óta nem ugrott, és a heves esőzések miatt inkább megkímélte ettől a versenyszámtól annak ellenére, hogy a pálya alatti új esőelvezető-rendszer az időjárási körülményekhez képest jól vizsgázott.

Az első fordulóban tizenkét hibátlan lovaglás született, így a második fordulóba jutott még a három 1 hibapontos lovas és a leggyorsabb három 4 hibapontos versenyző. Athina Onassis de Miranda és a korábban magyar színekben versenyző AD Crosshill (Calido I x Lasino) verőhiba nélkül, az alapidő túllépéséért a két fordulóban kapott 1+2 hibaponttal hatodik helyen végeztek. Plot Blue (Mr.Blue x Pilot) és Marcus Ehning a második fordulóban kaptak egy hibapontot az időért, így nem juthattak az összevetésbe, hanem az ötödik helyen zártak. Négy páros versenyzett egymással és a csúszós fűvel az összevetés rövidített pályáján.

A 2009-es valkenswaard-i győztes és GCT ranglistavezető Edwina Alexander csúnya hibája és az azt követő kiskör 8 hibapontot eredményezett, így elszálltak esélyeik a győzelemre. A hazai pályán, de ausztrál színekben versenyző lovasnő éppen csak nem esett le Itot du Chateau-ról (Le Tot de Semilly x Galoubet A), amikor a ló egy rövid fordulóból nagyon messziről elugrott és tulajdonképpen beleugrott az oxer közepébe.

A holland Jur Vrieling és VDL Bubalu (Baloubet du Rouet x Nimmerdor) egy szűk forduló utáni ugráson 4 hibapontot gyűjtöttek, ezzel a harmadik helyen végeztek. Denis Lynch Lantinus (Landkönig x Argentinus) nyergében hibátlan és gyors lovaglással teljesítette az összevetést, de ekkor még egy versenyző hátra volt.

A GCT idei 8. állomását Beezie Madden nyerte meg egy új lóval, Cortes ’C’-vel (Randel Z x Darco), akivel csak néhány hónapja dolgozik együtt az amerikai csapatban. Ugyan a párosnak még csak ez volt a második közös nagydíjuk, de úgy tűnik, sikeres kapcsolat lesz.

Az összesített ranglistát továbbra is Edwina Alexander vezeti, akit a többi lovas ebben a versenyben nem tudott megközelíteni.

A versenysorozat Brazíliában, Rio de Janeiro-ban folytatódik szeptember első hétvégéjén.