OTP Bank Lovas Világkupa 2009 Fogathajtás – Eredmények

OTP Nagy Díj fogathajtó CAI-W döntő:

Sikerrel lezajlott vasárnap délután az OTP Fogathajtó CAI-W döntő a Papp László Sportarénában. A közönség örömére rendkívül izgalmas verseny alakult ki, mely az erős mezőnynek, és a látványelemekkel bővített pályának egyaránt köszönhető. A dobogós helyezések megegyeznek a tegnapi Unicum kupa eredményeivel. A győztes: Boyd Exell Ausztráliából 208,16 másodperccel második hely: Koos de Ronde 218,79 másodperccel, holland versenyző, a harmadik helyen pedig Dobrovitz József 249,98 másodperccel.

Boyd:
„Amellett, hogy már biztos az utam a Világkupa genfi döntőjébe, nem engedek le, további győzelmekre törekszem, hiszen versenyzőként nem állhatok lazábban egyik megmérettetéshez sem, folyamatosan koncentrálnom kell és teljesítenem céljaimat: győznöm kell!”

Dobrovitz:
„A hazai pálya öröme és izgalmain túl a nemrégiben összeállított fogatom is fokozta rajtam a nyomást, hiszen lovaim még sosem voltak ilyen közegben, de mint utólag kiderült, jó választás volt, hiszen nagyon szép friss fogattal az első három helyen belül végezni.”

Unicum Kupa Fogathajtó CAI-W bemelegítő versenyszám:

Megérte várni a fogathajtó világkupa bemelegítő számára, hiszen szombat este a budapesti Papp László Sportarénába újra behajtottak a világ legjobb négyesfogathajtói, hogy eldöntsék a vasárnapi világkupa szám indulási sorrendjét. Fintha Gábor pályatervező akadályait két körben hajtották meg egymás után, az összesített időeredmény alapján dőlt el a sorrend. Exell Boyd, a hannoveri és stuttgarti világkupa forduló győztese megnyerte a budapesti bemelegítő versenyszámot is, 223,17 másodperccel. Második helyen szintén a papírforma érvényesült: a holland Koos de Ronde tarka fogatával 235,85 mp eredménnyel hajtott, a harmadik legjobb időt Dobrovitz József tudta hajtani 242,84 másodperccel végzett. A szabadkártyával induló Lázár Zoltán ötödik helyre hajtotta lipicai fogatát.

Exell Boyd:
„Nagyon élveztem a versenyt, rendkívül jó mezőny jött össze, de a verseny még abszolút nyitott, csak vasárnap dőlhet hátra a győztes. A pálya is nagyon tetszett, minden tudásomat be kellett vetni, szerintem a kevésbé tapasztalt hajtóknak elég nagy kihívást jelenthetett a gyors szakaszok és az összeszedettséget igénylő részek váltakozása.”

Szentkirályi Kupa – szimultán fogathajtó verseny:

Fergeteges fogat-szimultánnal indulta a Világkupa péntek délutáni programja. Egyesfogatok, kettesfogatok és póni egyesfogatok mérték össze erejüket a Fintha Gábor által épített technikás pályán. Az egyenes kieséses rendszerben zajló versenyszám győztese a póniknál Hölle Martin, aki így már a második győzelmét zsebelte be a nap folyamán, hiszen délelőtt ifj. Lázár Zoltánnal már nyert egy fogat-ugró stafétát. Az egyesfogatok mezőnyében Jámbor Vilmos volt a legjobb, aki Gáspár Szilvit szorongatta meg az utolsó körben. A kettesfogatok között Fülöp Sándor tanítványa a Mezőhegyesi Ménes SE hajtója, Papp János tette fel az i-re a pontot.

Adrenalin Kupa – Művészek és sportolók fogathajtók versenye:

Az Adrenalin kupán sportolók, művészek, közéleti személyek, riporterek vettek részt. Maraton kocsijukat a Lázár Lovas-park Nóniusz kettese röpítette tova az akadályok között. A pályán 10 akadályt kellett leküzdeni seibák között, teljesítésüket egy közbe iktatott mobil maraton akadály nehezítette. A győzelmet Mága Zoltán hegedűművész – Lázár Vilmos „segédhajtó” közreműködésével; fantasztikus, 44,09-es pályarekorddal nyerte. Második helyezett Mészöly Géza labdarúgó, a VASAS szakvezetője, Lázár Zoltán „segédhajtóval” 44,34-es idővel, míg a harmadik helyezést, Fábry Sándor az RTL Klub műsorvezetője, Lázár Zoltán közreműködésével, 45,02-es kitűnő idővel szerezte meg. További indulók a start-lista sorrendjében: Rippel Ferenc, Kovács Katalin, Galambos Lajos, Vörös Zsuzsa, Szulyó Zoltán, Pataki Attila, Baumgartner Zsolt, Kovács Ágnes, Katus Attila. Az eredményhirdetésre a győztes Mága Zoltán Cziráky hintón, fonott sallangos nehézveretes mezőhegyesi díszhámba öltöztetett Nóniusz ötösön érkezett, míg a többiek négy kettes maraton kocsin követték.

Mága Zoltán:
„az esélytelenek nyugalmával indultam, inkább a részvétel volt a fontos számomra, bár meg kell, hogy mondjam, a kisfiam máris jobban szereti a lovakat, mint a hegedűt.”

Mészöly Géza:
„a fogathajtás azért nem annyira gömbölyű, mint a labda, rengeteg gyakorlás kell hozzá. Nagy megtiszteltetés, hogy újra itt lehettem, nagyon megfogott a verseny miliője.”

Fábry Sándor:
“Mága Zoli egy igazi parajelenség. Parkoló pályán egyszer csak megelőzött mindannyiunkat, senki sem érti , hogyan.”

Lázár Vilmos, a Magyar Lovassport Szövetség elnöke:
“Megható, mennyire szeret minket a közönség, Három éve nem gondoltuk, hogy ide jutunk, az a versenyszám az egyik legnagyobb show az egész rendezvényen. Bízom benne, hogy a résztvevőkkel a rövidebb-hosszabb gyakorlás idején és a versenyen sikerült megfertőzni a ló szeretetével.”

Szerző: Péterfi Csaba
Kép: Canva
Frissítve: 2024.03.13.