2021.05.21-23.- Szilvásvárad MASTERS – CDI3* International Dressage Competition

2021.05.21-23- ai hétvégén Szilvásváradon megrendezésre került a nagy MASTERS- CDI3 International díjlovagló versenysorozat, melyen 4 nemzet lovasai 23 versenyszámban mérhették össze tudásukat. A hétvége igen jó hangulatban telt a festői környezetű 3 napos versenyen a világszínvonalú Lipicai Lovasközpont arénájában.

A 2021-ben megálmodott Szilvásvárad Masters versenysorozat három lovassport szakágat foglal magába, a fogathajtás és a díjugratás mellett nagy hangsúlyt fektetve a díjlovaglásra is. A sorozat célja, hogy Szilvásváradot ismét bekapcsolja a világ lovassport vérkeringésébe a Közép-európai lovassport zászlóvivőjeként, különösen e bizonytalanságokkal teli időszakban, ezzel is elősegítve a lovaságazat stabilitását. A versenysorozaton rengeteg remek hazai eredmény született, melyekre igen büszkék lehetünk!

A Szilvásvárad Master első napján 9 versenyszámban mérethették meg magukat a sportolók. 4 nemzet képviseltette magát, Lengyelország, Ukrajna, Szlovákia és Magyarország, mely utóbbi igen kiemelkedő eredményeket ért el. A pénteki versenynapon (05.21) nagydíjban Schmidt Anita LIMITLESS nyergében végzett az élen,68.00%-os eredménnyel. Második helyen Szokola Csaba és ENYING  lova végeztek, míg a harmadik helyezett Losonczy Anikó DIOR S párosa lettek.  A nagy nap díjátadó ünnepségen közreműködött a honvéd huszár díszalegység két lovasa, az állami ménesgazdaság Szilvásvárad által tenyésztett lipicai méneken.

A videón Schmidt Anita és Limitless

A második versenynapon a nemzetközi versenyszámokban 36 lovas állt rajthoz Szilvásváradon, ahol az Állami Ménesgazdaság lovasai újabb remek eredményeket értek el. Mikó Tamás MAESTOSO XXXIII-31 nevű lovával az Intermediate versenyszámban harmadik helyezést ért el, míg CDN versenyben FEI 4 Éves Fiatal Díjló kategóriában CONVERSANO XXVIII-37 lovával szintén a harmadik helyen végzett. Medve Daniella a negyedik helyen végzett NEAPOLITANO XXVII-30 nyergében, míg Géczi Hanna az ötödik helyet szerezte meg INCITATO XVIII-3 lovával. Ugyanezen a napon Marschall István CONVERSANO XXVIII-2 nyergében 67,94%-kal második helyen végzett a FEI Fiatal Lovasok kategóriájában. Valamint Barvicz Klaudia a CDN versenyben 5 Éves Fiatal Díjló kategóriában (A3 feladat) PLUTO XXXIV-7, Pompával 63,4%-kal a hatodik helyen végzett.

Azonban kiemelendő, hogy a helyi lovasok jó szereplése mellett, Kis Rebeka a 6 éves lovak fináléjában SIR SINCERE lovával 82.800%-os teljesítéssel megnyerte a versenyszámot. Ugyanebben a versenyszámban Szokola Csaba a második helyezést ért el FIRST LOOK lovával 81.200%-al, illetve a harmadik helyezést is ő szerezte meg PARKERTECH GARDENART nyergében 80.600%-os teljesítéssel.

A videón Kis Rebeka és Sir Sincere

A versenysorozat harmadik napján a PONY RIDERS Freestyle Test versenyszámban, Major Kíra Málna, DAVIDA nevű pónijával 71.500 %- kal első helyen végeztek! Ugyanebben a versenyszámban Gyimóthy Emma Kata HIETVELD’S JASPER nyergében a dobogó második helyezését érték el.

A videón Major Kíra Málna és Davida

Ambach Fanni ismét elsöprő sikert aratott a szilvásvárdai Masters Nemzetközi Díjlovagló  versenysorozat keretein belül is. Fiatal lovas kategóriában, mindhárom nap 70% fölötti eredménnyel szerezte meg az első helyet SCHUFRO ARMANI nyergében. A rendkívüli teljesítményű páros a vasárnapi zenés kűrben 74.125 %- al szerezte meg az első helyezést. Marschall István és CONVERSANO XXVIII-2 lova 69.417 %- al a második helyen végeztek, míg Farkas Boglárka CHICAGO lovával 68.958 %-al a harmadik helyezést szerezték meg.

A videón Ambach Fanni és Schufro Armani

A vasárnapi vagyis az utolsó versenynapon a zenés kűröké volt a főszerep: póni, junior, fiatal lovas, intermediate I és nagydíj kategóriákban versenyeztek a lovasok.

Az Intermediate I zenés kűr versenyszámban Paraskevi Spisakova Szlovák versenyző G Star nevű lovával 68.117 %- os teljesítménnyel végeztek az első helyen, míg az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad lovasa Mikó Tamás Maestoso XXXIII-31 nevű lovával 66.450%-al a második helyezést szerezték meg, a versenyszám harmadik helyezete Vanco Peter Szlovák versenyző és CONVERSANO XIII-47 lova lett 65.492%-os pálya teljesítéssel.

GRAND PRIX zenés kűr versenyszámban újabb magyar sikereknek örvendhetünk, mivel Szokola Csaba ENYING lovával párban 72.600 %-al állhattak a dobogó tetejére. A második helyezést Losonczy Anikó DIOR S nyergében 72.525 %-al szerezte meg, míg a harmadik helyezett Schmidt Anita  és LIMITLESS párosa lett 72.000 % -os pálya teljesítéssel.

A videón Szokola Csaba és Enying

Az utolsó két versenyszám a JUNIORS Freestyle és a CHILDREN Individual Competition volt. A gyerek versenyszámban az arany (74.921 %) és az ezüstérmet (73.662 % ) is az Ukrán Oleksandra Shlykova – nak sikerült megszereznie OSTIN és PATRIOT lovaival. Ám épp hogy lecsúszva a második helyről harmadikként Magyar versenyzőnek gratulálhatunk, Czérna Borbála Panna FELIX nevű lovával 73.611 %-os pályát teljesített.

A Junior zenés kűrben is csodás eredmények születtek. Felvinczi Lilla és BONJOUR MAJLUND nevű lova,74.025% – al elvihették a nekik járó aranyérmet, valamint Hoffer Hanna és SUNNY GIRL (48 73.933 %) szerezték meg a második helyezést és Nagy Laura Rita vihette haza a bronzérmet JILLZELLA nyergében (71.517 %).

A videón Felvinczi Lilla és Bonjour Majlund

Külön köszönet illeti az Állami Ménesgazdaság Szilvásváradnak és remek csapatának hogy lehetővé tették a versenyhétvége megvalósulását!

Ha lemaradtatok volna az eseményekről, akkor sem kell szomorkodni. A Clipmyhorse.TV-n archív adatbázisában vissza tudjátok nézni! Jó szórakozást!