Lovastorna világbajnokság- Nemzeti Lovarda- 2021.08.26-29.

A múlt hétvégén 2021.08.26 és 29-e között, hazánk rendezhette a lovastorna világbajnokságot, ahol 22 nemzet szállt versenybe.

Nagyon jól indult az első versenynap (08.26.) a magyarok számára. Elsőként a magyar csapat lépett pályára, akinek egy korrekt gyakorlattal az ötödik helyet sikerült megszerezni. Magyarországot a Magyar Póniklub Szövetség Sóskúti csapata képviselte, Habsburg-Lothringen Eilika futószárazásával, Cornetto hátán.

A délután folyamán Németh Blanka a svájci Rayo de la Luz (futószárazó: Monika Winkler-Bischofberger) hátán 7,834 pontot ért el, így a tizedik helyet sikerült megszereznie, mellyel még bőven a döntőben kerülhetett. Somogyi Eszter Carlos segítségével versenyzett, Sándor Natália futószárazásával (7,003 pont) Nem sokkal volt tőle lemaradva a 39 fős mezőnyben Karna Rebeka, aki újonc a felnőttek között, de egy remek gyakorlatot bemutatva a 23. helyre sikerült kerülnie, szintén Sándor Natália futószárazásában, Herceg hátán.

A napot a fiúk zárták, Bence Balázs a sorsolás révén elsőként lépett pályára a holland Christmas PS Z hátán, Nienke de Wolff futószárazásában. 8,110 ponttal a nyolcadik helyet sikerült megszereznie.

A magyaroknak az ötödik helyre sikerült kerülniük a Nemzetek Díjában, ami igen kiemelkedő teljesítmény!

A pénteki napon a női versennyel indult a nap. Elsőként a nem Nemzetek Díja résztvevői mutatták be kűrjeiket. Karna Rebeka csupán két kisebb megcsúszással teljesítette a feladatot, így 6,908 pontot sikerült szereznie, amivel az összesítésben 6,862 pont zárással a 26. helyen fejezte be élete első felnőtt világbajnokságát.

Somogyi Eszter, zenéjéhez méltó tiszta kűrt mutatott be, ezzel magas pontot, 7,655-öt kapott, így összességében a 19. helyre tudott feljönni. Végeredménye 7,329 pont lett.

A férfiak között Basa Máté nyitotta a versenyt, eredménye a kűrben 6,687 pont, amivel összesítésben a 21. helyen fejezte be a versenyt.

A szombati napot a férfiak technikai kűrje nyitotta. Bence Balázs negyedikként lépett pályára. Kisebb hibáikkal 7,090 pontot szerezve sikerült egy helyet előrébb lépnie, a 11. helyre.

Kora délután kerültek sorra nők, Németh Blanka technikai kűrjét 7,753-as pontszámmal zárta, amivel a nyolcadik helyet sikerült megszereznie.

A lovastorna VB záró napján a csapatok kezdtek. A magyarok a hatodik helyen álltak az utolsó forduló előtt, így harmadikként léptek pályára, s végül a versenyszám végére6,925 ponttal a magyar csapatnak továbbra is sikerült megtartani a jól kiérdemelt hatodik helyezést.

A férfiak döntőjében Bence Balázst láthattuk versenyezni, aki utolsó kűrjében felszabadultan versenyzett, ami az első fordulóhoz képest sokkal jobb gyakorlatot és pontszámot eredményezett (8,131 pont), és ez összesítésben végül a 11. hely megtartására volt elég. Ez a verseny és eredmény méltó lezárása volt Balázs pályafutásnak, mivel a versenyző innentől majd a futószár másik végén lesz látható.
A napot a női döntő zárta, ahol Németh Blankáért szoríthattunk, aki az igen előkelő, nyolcadik helyen várta az utolsó fordulót.

Videón: Magyar csapat – Ács Kornélia, Bohácsi Melinda, Gaál Gréta, Habsburg-Lothringen Károly-Konstantin, Hantos Orsolya, Németh Blanka