Elhunyt Zólyomi László

Szomorú hírt kaptunk, Zólyomi László, Vasad község díszpolgára, a Vecsés SE LSZ fogathajtója elhunyt.

Zólyomi László Monoron született 1955. szeptember 30-án. A lovakkal való kapcsolata, a lovak iránti szeretete gyermekkorában kezdődött, hiszen a családban mindig volt ló. A foci mellett hamar a lovassport lett a hobbija, az ország számos területét bejárta egy-egy jó fogathajtó verseny kedvéért, mint néző. Aztán kipróbálta magát, mint fogathajtó.

Vasadon, a sportpálya melletti területen, az ő segítségével alakult ki egy fogathajtó pálya. Az első vasadi fogathajtó versenyen már részt vett, mint versenyző. Innen indult pályafutása. Szinte minden országos és megyei fogathajtó versenyen részt vett, és kiemelkedő sikereket ért el. A CAN-C kettesfogathajtó országos döntő 5. helyezettjeként szerzett hírnevet a vasadiaknak. Alig több mint 10 év alatt közel 300 CAN-C kategóriás versenyen indult. Általában kettes- és négyesfogatokkal versenyzett. Virtuóz hajtását a sporttársak és a nézők egyaránt kedvelték.

Zólyomi László azt vallotta, hogy a családján kívül a fogathajtás az élete, a szerelme és a fogathajtás a vérévé vált.

Most tőle búcsúzunk, emlékét megőrizzük!