Cseh győzelem az alagi military-n

A mezőny nemzetközileg egyik legmagasabban jegyzett lovasa, Jaroslav Hatla és a 13 éves herélt Fermet af Kreffe sikerét hozta a CIC***-os military Dunakeszi-Alagon.

Jaroslav Hatla, a cseh klasszis már az első szám, a díjlovaglás után az élmezőnyben volt, majd a rendkívül nehéz terepversenyen átvette a vezetést, amit hibátlan díjugratással meg is őrzött. A magyar résztvevő Egyed László a cross country után az ötödik helyen állt, végül pedig a 12. helyen végzett.

Jaroslav Hatla és lova, Fernet at Kreffe, a CIC*** kategória győztes párosa (fotó: Kincsem Nemzeti Kft.)
A képgaléria megtekintéséhez kattints a képre

A CCI **-os kategóriában magyar győzelemnek tapsolhattak a nézők, a somogysárdi Szabó Orsolya végig jó teljesítményt nyújtva nyerte a számot Zizi St. John’s nyergében. A CCI*-on az osztrák Ernst Scheiblhofer a szürke Acordelli-vel már a díjnégyszögben az élen volt és három szám után is ott maradt.

Szabó Orsolya és lova, Zizi St. John's a CCI** kategória győztese (fotó: Kincsem Nemzeti Kft.)
A képgaléria megtekintéséhez kattints a képre

A résztvevők és a világhírű versenybírók egyaránt rendkívül elégedetten nyilatkoztak az alagi körülményekről, így a tervek szerint jövőre olimpiai minősítő versenyt is rendezhetnek Dunakeszin, ami a régióban egyedüli lehetőség lenne a military lovasoknak.

Terepverseny pillanatok (fotó: Skrach László)
A képgaléria megtekintéséhez kattints a képre


 

Eredmények, CCI* kategória:

1. Ernst Scheiblhofer (AUT) – Acordelli
2. Bodo Battenberg (GER) – Comme-II-Faut
3. Susanne Weissl (AUT) – Cari 2
4. Pavel Brezina (CZE) – Tomon
5. Schaller Gábor (HUN) – Principessa
6. Varga István (HUN) – Gidran XXIV-120
7. Lucie Bardin (FRA) – Solor
8. Serena campanini (ITA) – Stonehavens Another P
9. Philip Blindhofer (AUT) – Gidran II
10. Lea Siegl (AUT) – Nebelwerfer
11. Tóth Noémi (HUN) – Bob Herceg Sólyom
12. Sarka Votavova (CZE) – Bailey
13. Kelemen János (HUN) – Ond
14. Purger-Udvardi Petra (HUN) – Rinaldó
15. Kaizinger Balázs (HUN) – Gidran Mózes
16. Pintér Klaudia (HUN) – Gidrán Néró
17. Bakonyi Noémi (HUN) – Andor Gidran-10
18. Max Trenning (NED) – Lord
19. Rónai Zsófia (HUN) – Vazul
20. Lucie Bardin (FRA) – Ramsey Z

Eredmények, CCI** kategória:

1. Szabó Orsolya (HUN) – Zizi St. John's
2. Jan van Beek (NED) – Vamp du Monselet
3. Jan van Beek (NED) – Burgs Bailey's
4. Tuska Pál (HUN) – Rádiháza Alfa
5. Egyed László (HUN) – Viking
6. Jan van Beek (NED) – Cocu
7. Babó Szilvia (HUN) – Tóbanjáró
8. Porcsa Lőrinc (HUN) – Pop-Corn

Eredmények, CIC*** kategória:

1. Jaroslav Hatla (CZE) – Fernet af Kreffe
2. Janet Wiesner (GER) – FST Golden Joy
3. Harald Siegl (AUT) – Luis W
4. Manfred Rust (AUT) – Franky Boy H
5. Artur Spolowicz (POL) – Grubianin
6. Andrea Docimo (ITA) – Waldo
7. Oliver Weidt (GER) – Pirelli Take Off
8. Federico Riso (ITA) – Plutarch
9. Iva Badurova (CZE) – Bounty Amadeus
10. Artur Spolowicz (POL) – Baryt
11. Serena Campanini (ITA) – Rich Edward
12. Egyed László (HUN) – My Win
13. Bernhard Eicher (AUT) – Montreux
14. Manfred Rust (AUT) – Hugo Holiday 2
15. Jan van Beek (NED) – Napolitana
16. Eliska Opravilova (CZE) – Kalif 3
17. Jiri Maxera (CZE) – Desire

  2014.05.27.
Eventing.hu, Kincsem Nemzeti Kft.
Fotók: Kincsem Nemzeti Kft. és  Skrach László