Hatodszor rendezték meg a csabai ugróderbit

Hatodik alkalommal rendezték meg a Békéscsabai Ugróderbit a Dér-tanya melletti lovaspályán. A nagyszámú résztvevő miatt az utolsó számok már szürkületben kerültek lebonyolításra.

A pálya kiváló adottságait – természetes akadályok: árok, domb – kihasználva építették meg a derbi pályáját. A házigazdák a nagyderbi, amit Aradszky János emlékversenyként írtak ki, és a John Palmer Nagydíj győztesének – a szokásos díjakon kívül – még egy-egy méretes babérkoszorút is átadtak. A koszorúk a győztes, Szász Attila (Equirria LK) nyakába kerültek, aki Fáraót lovagolta és mindkét számot megnyerte.

A nagyderbiben 19-en startoltak. A kisderbiben viszont egy híján ötvenen indultak, a számot Makai Zsolt (M és Társa SE) nyerte Reno nyergében, a második helyen is ő végzett Rio nevű lovával, míg a házigazda, Dér Tibor (Kentaur LE) Konrád nevű lovával a harmadik lett.

Vadászugratásban Kotroczó Róbert (Kentaur LE) Tempera nevű lovával nyert. A jövő évi kezdő lovak mezőnyében 11-en indultak, az első helyet dr. Felek Csanád (Orosházi LE) Valentin nevű lovával szerezte meg. A jövő évi kezdő lovasok között 12-en próbáltak szerencsét, közülük Czira Dorina (Rosemarie Farm) Martalóc Marcell nevű lovával volt a legeredményesebb, de örvendetes, hogy nyolcan is hibátlan pályát mentek.

A nyitott kategóriában 11-en álltak rajthoz, a győztes Scholtz Tímea (M és Társa SE) Horizont nevű lovával lett. Az öregfiúk versenyét, mint már annyiszor, Zsilinszky Mátyás (Békéscsabai LK) nyerte, most Jutalom nevű lovával, a második helyen is ő végzett Omár nevű lovával.

Galoppfutamok a nézőkért

Békéscsabán is izzik a hangulat a galoppfutamoknál. Az 500 méteres amatőr futamban öt lovas indult, a befutó Medovarszki Anett (Kentaur LE) lett Deby nevű lovával. A pónilovak futamában három apró lány indult, a győzelmet Simon Elizabeth (Kentaur LE) Fekete Szépség nyergében szerezte meg. Az 1400 méteres futam három résztvevőjét már-már elnyelte a szürkület, de a befutónál nagy tapsot kapott Novák Tamás (Orosházi LE) Trionella nyergében, aki elsőként ért célba.