Egyre népszerűbbek a virtuális lóversenyek

Az elmúlt néhány év alaposan felforgatta a hagyományosan ismert sportok világát, mégpedig a virtuális, vagy e-sportok tömegessé válásával. Ennek előfeltétele volt, hogy az internetes technológia elérje azt a szintet, ahol már összetettebb folyamatokat is gond nélkül tudunk kezelni otthoni hálózatunkkal, vagyis, a különböző játékokhoz nem kell egy erős számítógép, elegendő egy táblagép, vagy egy mobiltelefon is.

Ennek köszönhetően az előző évtized közepétől kezdve jelent meg egyre többféle virtuálisan játszható sport. Egyesek, mint a labdarúgás, a kosárlabda, vagy épp a Forma-1 olyan népszerűvé váltak, hogy ma már léteznek profi virtuális játékosok is. Ezek a játékosok, hasonlóan a hagyományos labdarúgókhoz közös szállásokon élnek és napi 8-10 órát töltenek “edzéssel”.

A virtuális világot meghódító sportok közé tartozik az egyik legrégebbi, a lóversenyzés is. Amellett, hogy nagyon sokan aktív versenyzőként vesznek részt ezeken a versenyeken, bajnokságokon, tömegek élvezhetik a fogadás lehetőségét is, amelyre például a https://www.bemybet.com/hu/bwin-elso-befizetes-bonusz/
címen is lehetőségünk van.

A virtuális lóverseny esetében a fogadás hasonlóan néz ki, mint a hagyományos versenynél. Az alapvető különbség abban van, hogy itt nem hús-vér emberek és lovak futnak, hanem azok virtuális változatai. Nekünk azonban ugyanúgy van lehetőségünk fogadni. Az adott platformon találhatunk statisztikákat, nyereményszorzókat, vannak esélyek és kevésbé esélyes lovak, egyszóval a hangulat nagyon hasonló. Ami fontos különbség, hogy ebben az esetben a győztes kiléte egy véletlenszám-generátortól függ, nem pedig a tudástól, vagy valós teljesítménytől.

Egyfajta kuriózumként pedig néhány éve megjelent a piacon az NFT-alapú lóverseny is. Az első és legsikeresebb ilyen jellegű projekt a Zed Run, ahol a lovakat, mint NFT-ket tudjuk birtokolni, nevelni, futtatni.

A virtuális és hagyományos lóverseny közti különbségek

Nézzünk néhány alapvető különbséget a hagyományos és a virtuális lóversenyek között. Az egyik legfontosabb, hogy míg a hagyományos futamokon a győztes kiléte a lovak és zsokék képességeitől és teljesítménye alapján dől el, addig a virtuális versenyeken ezt a véletlenszám-generátor nevű algoritmus határozza meg.

A hagyományos versenyek alapvetően egy-egy versenynapon zajlanak, meghatározott menetrend szerint, ezzel szemben a virtuális futamok a nap 24 órájában, vagyis bármikor nyomon követheted őket, amikor időd és kedved van hozzá. A virtuális változat másik előnye, hogy nem függ az időjárás viszontagságaitól, tehát egy vihar, vagy havazás miatt nem kerül sor halasztásra.

A valódi lóversenyeken a helyszíni jelenlét és a tömeg élménye erőteljesebben kifejezésre jut, noha ma már a technológiai fejlődésnek köszönhetően a virtuális platformokon is olyan hangeffektusok és képi megjelenítéssel találkozhatunk, amely a riporter lendületes kommentárja mellett hasonló élményt biztosít.

Egyszóval, ha valami újra, másra vágysz, érdemes megnézni egy virtuális futamot is, akkor te magad tudod eldönteni, hogy tetszik-e neked ez a megoldás, vagy maradsz a hagyományos versenyeknél.

2023.03.29.
Írta: Bazoom Kft.
Kép forrása: Pixabay.com

Hozzászólások