Rolex FEI Díjugrató Világkupa 2011/2012
Genf, Svájc

Szenzációs összevetés a Genfi Világkupán

Decemberben a svájci Genfben folytatódott a Nyugat-Európai Liga Világkupa-sorozata. Az alappályán számos hibátlan teljesítmény után a téli szezon minden bizonnyal legizgalmasabb összevetését láthattuk.

Szűknek tűnt az alapidő az alappályán, mert sokan kaptak 1 hibapontot, például Guy Williams és Natale Chiudani is 1-1 hibaponttal végeztek, amit az alapidő túllépéséért kaptak. Ám a mezőny közel fele verőhiba nélkül teljesítette a pályát, így 16 páros küzdhetett meg az összevetésben.

Az ír Jessica Kürten egy fiatal lóval próbált meg visszatérni a Világkupa szintjére, hiszen az elmúlt időben a korábbi szponzorával megromlott a viszonya, és ló nélkül maradt.  Simone Wettstein lova az utolsó előtti palánkot ütötte az alappályán, a csupán 9 éves Clipmyhorse Cash and Go néhány hete Bécsben 6. helyen végzett.

A csapat Európa-Bajnok Clarissa Crotta, aki 6. volt Abu Dhabiban, 5 hibaponttal teljesítette a pályát. A világbajnok Philippe Le Jeune-nek sem volt nagyobb szerencséje, Vigo d’Arsouilles nevű lován 5 hibaponttal végzett.

Beat Mändli, a Bécsi Nagydíj ötszörös győztese szép pályát ment egy új lóval, Una Traviatta-val, de a FEI meredeket leütötték, így a hazai pályán nem tudták megismételni a bécsi sikerüket. Monte Bellini, a Bundeschampionat korábbi kétszeres győztese egyet ütött Philipp Weishaupt-tal. Ludger Beerbaum és Chaman is egyet ütöttek, de a leggyorsabb 4 hibapontos teljesítményt mutatták be.

Az összevetésben elsőként Werner Muff lovagolt a hazai közönség előtt, és rögtön egy hibátlan és gyors teljesítménnyel kezdték a pályát. Stefan Eder, aki Bécsben is jól ment, és érdekes stílusát lova nagyon jól tolerálja, sajnos az összevetésben végül 3 akadályt leütött. Pilar Lucrecia Cordon egy nagyon gyors pályát ment harmadikként, ám a lendület hevében az utolsó előtti akadály kitörőjét felborították ugrás közben, így végül csak a 13. helyen zártak.

Claudia Gisler, svájci lovasnő a második svájci hibátlant mutatta be, ezzel átvették a vezetést egy fél másodperccel Werner Mufftól. Pénélope Leprevost, a múlt hétvégi párizsi Gucci Masters győztese volt az egyetlen, aki belül fordult a negyedik ugrásra, azonban később leütöttek egy meredeket, ráadásul a többi lovas rájött, hogy nem sokat lehet nyerni azzal a fordulóval, inkább csak a lendületet töri meg.

Marco Kutscher és a kedvelt fedezőmén, Cornet Obolensky (Clinton x Heartbreaker) hatodik párosként átvették a vezetést egy rövid időre, de hamarosan Denis Lynch és Lantinus (Landkönig x Argentinus) is néhány századdal lefaragták a vezető időt.

Utánuk érkezett a pályára a francia lovas, Patrice Delaveau és Orient Express (Quick Star x Le Tot de Semilly), akik több mint két másodpercet tudtak javítani az időn egy rendkívül gyors lovaglással. Ekkor úgy tűnt, hogy Orient Express-t nem tudja már legaloppozni egyik páros sem. A 62 éves Michel Robert és Kellemoi de Pepita (Voltaire x Jalme des Mesnuls), majd Luciana Diniz és Winningmood (Darco x Cassini), Steve Guerdat és Nino de Buissonnets (Kannan x Narcos II), végül pedig Kevin Staut és Silvana de Hus (Corland x Widor) is csak megközelíteni tudták a 42,42 másodperces időt.

Három lovasnak volt még lehetősége legyőzni a francia párost. Az Európa-Bajnok Rolf-Göran Bengtsson és Casall la Silla (Caretino x Lavall I), akik Lyonban nyerték idén a Világkupa-fordulót, 20 századdal meg tudták előzni az addig verhetetlennek tűnő időt.

Mario Deslauriers, aki 19 évesen 1984-ben Világkupa Döntőt nyert, most Cella-t lovagolta (Cento x Chin Chin) és végül az idejük az 5. helyre volt elég.

Utolsóként Alvaro Miranda, a 2011-es dohai Global Champions Tour forduló győztese, és az Abu Dhabi döntő 3. helyezettje érkezett a pályára AD Ashleigh Drossel Dan nyergében (Drosselklang ll x Ashleigh Brigadier). A kombináció utáni nagyon szűk fordulójukkal némi előnyre tudtak szert tenni, így 41,72 másodperces időeredménnyel megnyerték a genfi fordulót.

Az összesített ranglistán jelenleg Rolf-Göran Bengtsson vezet. A Világkupa-sorozat következő állomása a jövő hétvégén Londonban lesz.