Magyar öttusa sikerek Rióban

Az öttusázók Világkupa-sorozatának második állomásán, Rio de Janeiróban a nők pénteki versenyében Földházi Zsófia bronzérmet nyert, Gyenesei Leila hetedik, Kovács Sarolta tizedik, Cseh Krisztina pedig huszadik lett. A férfiak szombati döntőjét Marosi Ádám nyerte. Tibolya Péter hetedikként zárt, Demeter Bence huszonnegyedik lett, Kasza Róbert pedig megsérült. A nyolcadik helyen végzett a Földházi Zsófia- Tibolya Péter páros a vegyes váltók versenyében vasárnap.

A nők pénteki versenyén Földházi Zsófia a vívás után még csak a tizenhetedik volt, de a 200 méteres úszásban a harmadik legjobb időt érte el, ezzel tíz pozíciót előrelépett. Lovaglásban a magyarok közül ő szerezte a legtöbb pontot – szám szerint 1080-at -, ennek eredményeként pedig hatodikként vághatott neki a négy lövészettel megszakított 3200 méteres futásnak. A kombinált szám is jól sikerült neki, így további riválisait előzte meg, s végül dobogós helyen ért célba az amerikai Margaux Isaksen és a litván Laura Asadauskaite mögött.

Az első tízbe még befért hetedikként Gyenesei Leila és tizedikként Kovács Sarolta, míg Cseh Krisztina a 36 fős döntőben a középmezőnyben végzett.

A férfiak szombati döntőjében Marosi Ádám győzött. A 2009-ben egyéniben világbajnok, tavaly, Londonban olimpiai bronzérmes magyar versenyző a vívás és az úszás után hatodik volt, a lovaglást követően viszont már a harmadik helyen állt.

A lövészetekkel megszakított 3200 méteres futásnak az egyiptomi Amro el-Geziri és a lett Gyenisz Cserkovszkisz után vágott neki, és végül mindkettőt megelőzve magabiztosan végzett az élen.

Az első számot, a vívást Kasza Róbert nyerte rendkívül kimagasló, 1072 pontos eredménnyel, miután 35 ellenfele közül 28-at legyőzött. Az élen állt még az úszás után is, de aztán a lovaglásban bukott. A versenyző rosszul ugratott, és lovával együtt a földre került. Kasza Róbert nem tudott a saját lábán távozni a verseny színhelyéről, mentőt kellett érte hívni. Mint később kiderült kulcscsonttörést szenvedett, így nem tudta folytatni a versenyt.

Tibolya Péter gyengébb kezdés után jó lovaglással, illetve lövészettel és futással a hetedik helyre zárkózott fel, míg a döntő negyedik magyarja, Demeter Bence huszonnegyedik lett.

A vegyes váltók versenyében vasárnap a nyolcadik helyen végzett a Földházi Zsófia és Tibolya Péter kettőse. A páros vívásban a hatodik, úszásban az ötödik, lovaglásban a kilencedik, a lövészettel kombinált futásban pedig megint csak az ötödik legjobb eredményt érte el a 16 duót felvonultató mezőnyben.