Magyar hajtó sikere Hollandiában

2008. szeptember 3-7. Beesd

Bronz érmet szerzett a magyar négyes fogathajtó válogatottunk a hollandiai Beesdben. Négy év után ismét dobogóra állhatott a Lázár Zoltán, Dobrovitz József, Juhász László összeállítású magyar egység. Az első verseny számban, a díjhajtásban már hagyományosan nem fogadták kegyeikbe a magyarokat a bírók. Válogatottunk csak a negyedik helyen végzett, így jentős hátrányba kerültünk, első sorban az amerikai és a holland csapattal szemben. Az első nap után a folytatás elég reménytelennek tűnt, de a maratonon szenzációsan teljesítettek hajtóink.

Dobrovitz József az előkelő második helyet szerezte meg úgy, hogy az összetett versenyt nyerő holland Ijsbrand Chardon-t is maga mögé tudta utasítani, Lázár Zoltán pedig csak néhány ponttal lemaradva végzett a hetedik helyen. Csapatunk bravúros hajtását egyedül csak a svédek tudták felülmúlni, akik meg is nyerték ezt a számot. Két nap után a negyedik helyről, a hollandok mögé felzárkóztunk a második helyre. Dobrovitz József pedig egyéni harmadikként várhatta a folytatást. Az akadály hajtás sajnos nem úgy sikerült, ahogyan azt vártuk, a német válogatottnak ugyanis egy ponttal sikerült megelőznie a magyarokat, így csapatunk végül a harmadik helyen zárta a világbajnokságot.

Egyéniben Dobrovitz József is lecsúszott a dobogóról, aki a negyedik helyet szerezte meg. Lázár Zoltán hetedik, Juhász László huszonegyedik, az egyéni induló Bozsik József pedig a tizenkilencedik helyen végzett. Az összetett csapat versenyt a házigazda hollandok nyerték (277.7), második a német csapat lett (292.2), Magyarország (293.3) a harmadik helyen végzett. Egyéniben Ijsbrand Chardon negyedik világbajnok címét gyűjtötte be (131.19), második lett az amerikai Chester Weber (139.71), a harmadik az ausztrál Exell Boyd lett (140.47).

A magyar négyes fogathajtó válogatottnak csak gratulálni lehet a bronz éremét, igaz jó lett volna egyéniben is magyar érmet szerezni, de sajnos ez most nem sikerült. Jövőre kettes fogathajtó világbajnokságot rendez hazánk Kecskeméten és bízom abban, hogy ott egyéniben és csapatban is sikeres lesz válogatottunk. A világ legjobb fogathajói 2010-ben, Amerikában mérhetik össze újból tudásukat.

Szerző: Tóth István
Frissítve: 2023.03.06.
Fotó: Canva