Jó évet zártak a lovasok

A megye military lovasai több nemzeti és nemzetközi versenyen vettek részt az elmúlt hónapokban.

Ausztriában, Feldbachban A** kategóriás viadalon Fekete Patrícia (Dóra, Szentiváni Lovasudvar) 9. helyet szerzett, az ifjúságiaknál pedig 3. helyet ért el.

Somogysárdon Országos Minősítő, Junior Magyar Bajnokság és Nemzetközi versenyt rendeztek.

Amatőr csapat bajnokság:

Polgár Viktória (Redakó), Császár Vivien (Roxána), Lendvai Réka (Ígéret Ikarosz, mindhárman a Tandem KSE sportolói) 1. helyezést értek el.

Junior Magyar Bajnokság CCN*:

kiemelkedő díjlovaglással, hibátlan terep és ugrópályával 2006. junior militari bajnoka: Orcifalvi Borbála (My Colt, Integrál Lk),

a második helyen ifj. Szikszai Lajos (Szemafor Szélhámos, Tandem KSE versenyzője) végzett.

Nemzetközi verseny CCI*:

Orcifalvi Borbála (My Colt, Integrál Lk) 2.,

ifj. Szikszai Lajos (Szemafor Szélhámos, Tandem KSE) 6. helyezést ért el.

Egy héttel később Ausztriában, Himbergben versenyeztek a lovasok, ahol A** kategóriában:

Császár Vivien (Roxána, Tandem KSE) 8.,

Lendvai Réka (Ígéret Ikarossz, Tandem KSE) 9. lett.

Kezdő ló kategóriában:

ifj. Szikszai Lajos (Arbo, Tandem KSE) 4.,

Horváth Barbara (Mafia, Józsefházi Lovasudvar) 9.,

Fekete Patrícia (Metaxa O’Bajan Aladdin, Szentiváni Lovasudvar) 10. helyen végzett.

A lovastusázók részére a közelmúltban rendezték Bábolnán az Országos Tanintézeti Bajnokságot. Három nyitott kategóriában volt verseny, valamint az általános, közép és felsőfokú tanintézeti bajnokságban mérhették össze tudásukat a sportolók. Hetven ló és közel ugyan ennyi lovas vállalta a megmérettetést. Az utánpótlás szempontjából megnyugtató, hogy a megye mindhárom kategóriában – 10 sportoló és ló – tudta képviseltetni magát, ami a résztvevők 14 százaléka volt.

Középiskolás Csapat Bajnokság:

Győr-Moson-Sopron Megye csapata 3. helyen végzett a Horváth Barbara (Mafia), Gergely Eszter (Richi, Józsefházi Lovasudvar), Sipőcz Anett (Rocco, Pirik Farm) összeállításban.

A Felsőfokú Tanintézeti Bajnokság legnagyobb esélyese és egyben vesztese a főiskolás Orcifalvi Borbála (My Colt, Integrál Lk) volt, aki a díjlovaglás és a tereppálya után meggyőző fölénnyel biztosan vezetett a versenyben. A díjugrató versenyben azonban a rendkívül rossz, csúszós homokos pálya talaján 8 hibátlan ugrás után sajnálatos módon lova megcsúszott és elvágódtak, ami a versenyből való kizárását eredményezte. Ezzel a páros 3 első helyet (kategória abszolút első, egyéni és csapat) veszített el egyszerre. A Felsőfokú Tanintézeti Csapat Bajnokságban a Nyugat Magyarországi Egyetem csapata (Orcifalvi Borbála, Nagy Zsuzsanna) a 3. helyen végzett.

Orcifalvi István megyei elnök szerint jó évet zártak Győr-Moson-Soporn military versenyzői. A kezdők nagyon sok tapasztalatot és gyakorlatot szerezve kiválóan megállták helyüket, mind a hazai, mind a nemzetközi mezőnyben. Lendvai Réka a Tamdem KSE lovasa az ifi amatőrök championátusát Ígéret Ikarosszal megnyerte, illetve Császár Vivien szintén a Tandem KSE lovasa Roxanaval 3. helyen végzett. Orcifalvi Borbála az Integrál LK. lovasa My Colttal középmezőnyben végezve sikeresen teljesítette a Military Junior Európa Bajnokságot. A Felnőtt Magyar Bajnokságban a tavalyi helyezésén egyet javítva megszerezte a második helyezést. A Junior Magyar Bajnokságban pedig bajnokot avattak személyében.