Halason ugratott az elit

Német sikert hozott a négycsillagos világkupa-forduló

Befejeződött a CSIO****-W Díjugrató Világkupa kiskunhalasi fordulója

A négynapos verseny vasárnapi nagydíján – amely 20 500 euró összdíjazású, továbbá világkupa pontszerző és olimpiai minősítő volt – német siker született. A 160 centiméter magas akadályokkal nehezített pályán Hauter Steffen hibátlan lovaglással bizonyult a leggyorsabbnak, Cash 91 nyergében. A magyarok közül az első tíz közé egyedül Grundtner Gábor tudott feliratkozni: Lucnaorral a 4. helyet szerezte meg. A Grand Prix első díját Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke adta át.

A sportdiplomata örömét fejezte ki, hogy Magyarország ad otthont a világ elitjébe tartozó díjugratók kiemelt versenyének. A mieink az úgynevezett „vigaszversenyben” arattak: Kovács Kaarlo Pennyvel, Czabai László Pascallal, valamint Fábiáncsics Gyula Atlantával osztozott az első három helyezésen.

A szombati kiskör döntőjében is hármas hazai siker született. A versenyszámnak 34 indulója volt, akikre 140 cm-es akadályok vártak, és 1200 euró pénzdíj.

Az egyszeri összevetésű számban tizenketten lovagoltak hibátlanul, köztük tíz magyar. Végül magabiztos versenyzéssel Sirokai Zsófia nyert Sissivel, a második helyen Szentirmai Ferenc végzett Gralsritterrel, a harmadik pedig Hugyecz Mariann lett Nemóval. Említést érdemel a román Bucur Ionel teljesítménye, aki három győzelmet is aratott a négy nap során. A fiatal lovak versenyében a külön számnak minősülő elő- és középdöntő után a döntőben is elvitte a pálmát Patima nyergében.

A négycsillagos világkupa-forduló – amit egy ország évente csak egyszer rendezhet meg – összesen 12 millió forint összdíjazású volt. A megmérettetésen 75 versenyző indult összesen 150 lóval.