Lázár a harmadik helyen zárta a maratont, csapatban is harmadikok a magyar hajtók

A szombati maratonhajtás legjobbja a német Michael Brauchle volt, akinek az előző napok megpróbáltatásai után igazán kijárt már a siker.

A fiatal sportoló a díjhajtást követően kórházba került, másnap pedig az akadályhajtást nem tudta befejezni, mert egyik lova szerszámzata tönkrement, így kiesett az egyéni versenyből. Mindez azonban még jól is jött neki szombaton, hiszen első indulóként fogatának még nem kellett mély, kijárt talajon küzdenie. A második Koos de Ronde, a harmadik pedig bravúros hajtással Lázár Zoltán lett. Ifj. Dobrovitz József a tizedik, édesapja pedig a tizenkettedik helyen zárta a szombati maratont.

Exell Boyd a maratonon megszerzett negyedik helyével az egyéni lista elejére ugrott és a három versenyszámban összegyűjtött 118.46 pontjával megnyerte a fogathajtók versenyét. „A lovaim 110 százalékot teljesítettek ma. Nehéz, de a tavalyinál sokkal jobban felépített pályán hajtottunk ma” mondta el a győztes.

A dobogó második fokára Koos de Ronde állhatott fel. Az aacheni CHIO bronzérmese az amerikai Chester Weber lett, aki az előző két versenyszám során még vezette az egyéni listát.

A legeredményesebb magyar versenyző Aachenben Lázár Zoltán volt, aki 143.66 ponttal végül az egyéni lista nyolcadik helyét szerezte meg. Dobrovitz József a 14., ifj.  Dobrovitz József pedig a 15. helyen zárta a világ legjobb fogathajtóit felvonultató versenyt.

A vasárnapi finálé bőven tartogat még izgalmakat, hiszen egy újabb akadályhajtás után dől csak el, hogy mely csapaté lesz idén a Fogathajtó Nemzetek Díja. Az első helyen Hollandia hajtói állnak, a második hely  pedig egyelőre a német különítményé.
A magyar hajtók viszont a szombati maratonon nyújtott teljesítményükkel a harmadik helyről várják a folytatást.  Nem lehetnek azonban nyugodtak, mert a svéd csapat kevesebb, mint egy hibaponttal lemaradva követi őket…