Fekete Patrícia 11. a távlovas junior VB-n

Fekete Patrícia 11. lett a távlovas junior világbajnokságon Franciaországban (120 km-es távon) – Kovács Dávid pedig a 41. helyen zárt a 91 fős mezőnyben.

Mivel a magyar csapat harmadik tagja Matyi Bianka lovát sántaság miatt kizárták a táv második köre után, így a csapatversenyben elvesztek a magyar remények.

Reggel 6.30-kor rajtoltak a versenyzők. Az első 36 kilométeres körön meglehetősen nagy átlaggal, az élbollyal tartottak a magyar versenyzők. Akkor még tűrhető időjárás mellett mindenki át is ment az állatorvosi vizsgálaton.

A második körön már feljött a nap és egyre melegebb lett az idő, így a mezőny is kezdett szétszakadni. Patrícia és Bianka a mezőny első felében lovagoltak, Dávid mintegy másfél perccel lemaradva követte őket. A második kör után Matyi Bianka lovát, Dáriuszt sántaság miatt kizárták a versenyből.

A harmadik körre így már csak két magyar versenyző ment ki. Fekete Patrícia tartotta magát az első harmadban, Talpasnak, Dávid lovának viszont ekkor jött el a holtpont, de szerencsére ő is túlesett az elsődleges, és a kötelező megismételt állatorvosi vizsgálaton is.

A befejező húsz kilométeres körön Patrícia a 28. helyről feltornázta magát a 12. helyre, és nagy befutó után a 91 lovat számláló mezőnyből az előkelő 11. helyen végzett. Talpas is összeszedte magát Dáviddal a befejező körre, és teljesen fitten érkezett meg a mezőny több mint felét megelőzve a 41. helyre. Fekete Patríciát az itt elért kiváló eredménye alapján meghívtak a President’s Cup-ra, Abu Dhabiba.