Krecskovszki Evelin az amatőr champion

A legnépesebb mezőnyben közel hatvan páros kezdte meg még Kiskunhalason a 2023. évi Moody Mares championátust. Ebben a kategóriában is az utolsó hatodik pálya döntött.

Németh Zoltán 115 cm-es alappályáját nyolc lovas tudta hibapont nélkül lelovagolni, majd az összevetés után alakult ki a championátus sorrendje. Az aranyérmet Szotyori Nagy Kristóf tanítványának, a Prosper lovasklub színeiben lovagló, Krecskovszki Evelinnek a nyakába akasztották, aki It’s All The Go-val és Hárfával versenyezve 51 pontot gyűjtött össze.

Ezüstérmes a Kenesei Lovasklub lovasnője, Maszlag Ilona tanítványa, Kovács Noémi 44 ponttal, megelőzve a bábolnai döntő győztes lovasát, a Varga méneses Lutter Mercédeszt.

A győrzámolyi, Horváth lovassport egyesület versenyzője Balázs Csenge 36 ponttal végzett a negyedik helyen, a 32 pontos, timpexes Arató Lilla lett az ötödik és a 23 ponttal Freisleben Zsófia a B-King LSE tagja lett a MoodyMares amatőr championátus hatodik helyezettje.

Forrás: dijugratoszakag.hu
Kép: Canva