Díjugratással telt a hosszú hétvége Kiskunhalason

Az ünnepi hosszú hétvégén a Korosztályos Championátus Döntőjének adott otthont a Kiskunhalasi Lovaspálya, ahol négy napon át követték egymást a versenyszámok.

Hűvös, esős idő várta az első versenyszám indulóit augusztus 20-án reggel. A komor időjárás jó néhány lovast és lovat megzavart, de voltak párosok, akiket ez nem akadályozott a jó teljesítmény elérésében. Az egy méteres, időre rendezett versenyszámban Nagy Laura volt a leggyorsabb hibátlan Bianka nyergében (0 hp, 46,76 mp).

Tuska Pál

A B1/C, nyitott versenyszámban tapasztalt lovasok is indultak, köztük Tuska Pál (Határőr Dózsa SE) is Veganum báróval (0 hp, 52,57 mp), aki a szám második helyezettje lett. Tuska Pál elmondta, hogy lova válogatja, melyik hogyan viseli a szokatlan időjárást. „A ló félénk állat, a környezete minden változására reagál. Ilyen esőben több segítséget kell adni a lovasnak és persze nem árt óvatosnak lenni a tempónál, mert jobban csúszik a talaj. Nem hajtottam túl a lovamat, inkább a biztonságra törekedtem, meg a hibátlan teljesítményre, ami most második helyezést hozott” – mondta az ezüstérmes.

A B1/A kezdő lovasok stílusversenyének helyezettjei:

1. Juhász Klaudia Éva és Lora (Sugo-Equest LC), 0 hp, 56,75 mp, 7,70 pont
  2. Dunai-Kovács Lilla és Zarándok (Kiskunhalasi LTSE), 0 hp, 63,72 mp, 7,60 pont
  3. Forgó Fanni és Diolen (Kiskunhalasi Lovasbandérium), 0 hp, 61,12 mp 7,60 pont

A Korosztályos Championátus Döntő második napján tíz versenyszámban hirdettek eredményt. Az utolsó, legnehezebb, kétfázisos A/2**-es számot a kecskeméti (Airvent LC) egyesületben sportoló Marton András PM Diamantinával nyerte.

Az A/2** versenyszám végeredménye:

1. Marton András és PM Diamantina (Airvent LC), 0 hp 24,32 mp
  2. Rezgő Zoltán és Chacco-Prinz (Díva SLK), 0 hp 25,50 mp
  3. Fekete Antal és Karola (Fekete Antal LSE), 0 hp 27,57 mp

Tizenegy versenyszámot rendeztek pénteki napon. A legnehezebb pályán (A/2*) Szotyori Nagy Kristóf győzött Centilottal. A 130 centiméteres magasságú akadályokkal nehezített A/2*-os vadászugratás versenyszámban 14. indulóként agresszív tempóban, de biztosan vette át a vezetést. A Díjugrató Szakbizottság elnöke ezzel alaposan feladta a leckét az utána következőknek és végül győzött Búza Krisztián (Airvent Money) és Marton András (PM Diamantina) előtt.

Szotyori Nagy Kristóf Centilottal

Szombaton 12 versenyszám zajlott a halasi gyepen. A nap leginkább várt eredményhirdetése a Championátus csapatbajnokságáé volt. Ebben a Budapesti Viktor-i és a Bács-kiskun megyei együttesek között pontegyenlőség alakult ki. Az összevetésben végül Pest megye Viktor-i csapata győzött, a harmadik Veszprém megye lett.

A csapatverseny végeredménye:

1. Pest megye, Viktor-i SE: 18 pont
  • Csapatvezető: Stelczer Viktor
  • Csapattagok: Sári Mia Sarolta (Circado), Barna Csenge (Sólyom), Kiss Anett Natália (Caro Ferdedo), Nevelits Laura (Kaland).
  1. Bács-Kiskun megye I csapat: 18 pont
  • Csapatvezető: Marton András
  • Csapattagok: Juhász Virág (Táno De Chardin), Vecsei Lili (Dano), Rácz Julianna, (biofarmer Zsebibaba), Braunitzer Enikő (Bogdán).
  1. Veszprém megye – OKIDOKI: 15 pont
  • Csapatvezető: Maszlag Ilona
  • Nagy Evelin (Tristan), Németh Bettina (Rózsavölgy), Németh Georgina (Stella), Unger Fanni (Anna).

Pest megye Viktor-i csapata

A nap legnehezebb versenyszámában (A/3 *, 140 cm) Pest-megyéből érkezett versenyző diadalmaskodott: Búza Krisztián (Airvent Money), a Lacházi LK lovasa.