Megemlékezés Gáll Imréről Gödöllőn

Megemlékeztek Gáll Imréről Gödöllőn

Erdélyi Zsófia lett az Év Sportolója Gödöllőn. A második helyen ebben a kategóriában Vargáné Rácz Márta röplabdázó végzett.

Az előző év legeredményesebb utánpótlás korú sportolója Benkó Réka vívó lett, aki többek között a junior Európa-bajnokságon a második helyen végzett és a junior világkupán a hatodik helyet szerezte meg.

Az Év Edzőjének Subert Lászlót, a GEAC vívószakosztályának edzőjét választotta a kuratórium. Versenyzői számos magyar, Európa- és világbajnoki érmet szereztek a tavalyi esztendőben. Legsikeresebb tanítványai, Benkó Réka és Gémesi Csanád.

Gödöllő Sportjáért Díjat Szörényi István atléta szakedzőnek ítélték oda. Az edző és testnevelő tanár 1979-ben került városunkba és az eltelt 27 év alatt az ország egyik legjobb rúdugró-műhelyét alkotta meg.

További díjazottak:

A GEAC Aranykoszorús jelvényét érdemelték ki:
Vági Zsolt (atlétika), Kolesza Kinga (kézilabda), Szil Barnabás (kosárlabda), Lázár Krisztina (kosárlabda), Somorjai Zoltán (labda-rúgás), Kiss József (labdarúgás), Pogácsás György (röplabda), Gellén András (testépítés), Kerecsényi Fodor Georgina (vívás).

16 év alatti országos bajnokságot nyert sportolók díjazottjai:

Atlétika
Bajnok: Komiszár Krisztina, Horváth Bálint, Jilly Krisztina, Gajdácsi András.
Dobogósok: Bujdosó Gábor, Váraljai Zoltán,  Fajoyomi Viktor, Csillag Zsófia, Pintér Tamás, Pápai Gergő, Deák Nagy Marcell, Ferencz Adél.

Vívás
Bajnok: Nagy Petra, Vatga Zsuzsanna.
Dobogósok: Kovács Márk, Steiner Dániel, Tóth Fruzsina, De Luca Giulia, Zorkóczi Csaba.
Taekwondo
Bajnok: Könczöl Alexandra, Bures Réka.

Csapatbajnokok:

Mezei futásban 13 éves leány korosztály (Duczon Eszter, Ofella Edit, Csikós Mónika, edző: Gadanecz György)

Gyermek országos atlétikai csapatbajnokság: GEAC csapata (Rendik Zsófia, Szabó Luca, Oláh Tímea, Varga Fanni, Vágó Vivienn, Zsíró Zsa-nett, Ambrus Lóránd, Berényi Iván, Powel Alexander, Pápai Márton, Kriszt Botond, Stabisevszki Áron, edző: Benkő Ákos)
Vívás, GEAC leány tőrcsapata (Varga Zsuzsa, Varga Anett, Balogh Annamária, Horváth Eszter, edző: Fekete Gábor)

Akrobatikus tornán diákolimpia és országos bajnokságon a fiú négyes (Bangó Dávid, Janocha Márk, Körösi Krisztián, Szamosi Attila, edző: Kőhler Ákos)
Hajós Alfréd iskola második korcsoportos leány négytusa csapata atlétikában diákolimpiai bajnok lett (Varga Fanni, Vágó Vivienn, Oláh Tímea, Újvári Izabella, Székelyhidi Blanka, Horváth Réka, testnevelő: Koleszárné Petrovszki Marianna, edző: Benkő Ákos).

Jövő Reménysége díjat kaptak:

Pápai Márton (atléta), Krizsán Xénia (atléta), Soós Alexandra (kosárlabdázó), Gódor Dóra (kézilabdázó), Tábik Krisztián (kézilabdázó), Urbán Vanda (kosárlabdázó), Valkai Ferenc (Vívó), Bangó Dávid (akrobatikus torna), Berze Zsófia (röplabdázó), Tóth Márk (labdarúgó), Somogyi Levente (labdarúgó).

Gödöllő város történetében először felnőtt magyar bajnokságot nyert labdajáték csapata, a Gödöllői Futsal Klub különdíjat kapott a szervezőktől. A csapat 2006-ban magyar bajnokságot és kupát nyert a magyar teremlabdarúgó NB I-ben, valamint bejutott Európa legjobb 16 bajnokcsapata közé a 2006/2007-es Futsal UEFA Kupában. A csapat tagjai: Tóth Szabolcs, Szente Tamás, Jackes Gil, Lódi Tamás, Baranyai Pál, Vígh Ferenc, Madarász János, Tóth Gyula, Takó Csaba, Gyurcsányi Zsolt, Hajossy László, Ács Gábor, Berkes László. A bajnokcsapat edzője volt: Kis János.

A díjátadó ünnepség keretében megemlékeztek a szervezők a tavalyi évben elhunyt két kiváló sportemberről, akik több évtizedes munkásságukkal járultak hozzá ahhoz, hogy városunk sportélete minél eredményesebb és dicsőségesebb legyen.
Tamás Ferenc 25 éven keresztül önzetlen munkájával segítette elő a város teniszéletének eredményes fejlődését, nevelte a fiatalokat, idősebbeket a tenisz szeretetére. Ki-emelkedő érdemei voltak Gödöllő eredményes teniszsportjának mint edző, mint játékos és mint sportvezető-szervező.

Gáll Imre 30 éven át tevékenykedett a gödöllői lovassport érdekében. Kezdetben a gödöllői Egyetem tangazdaságán dolgozott és a GEAC színeiben versenyzett, a díjugratás szakágban jeleskedett, mint lovas és mint edző. Nagy szakértelemmel dolgozott és több első osztályú versenyzőt, bajnokot nevelt. Gémesi György az elhunytak hozzátartozóinak egy emlékplakettet és egy-egy virágcsokrot nyújtott át.

Erdélyi Zsófia: „Bevallom őszintén, számítottam erre az elismerésre, mert elég jól sikerült a tavalyi évem. Persze, rengeteg jó sportoló bizonyította tehetségét a különböző sportágakban, de a decemberben át-vett Pest megyei díj után (Erdélyi Zsófia lett az év legjobbja korosztályában – a szerk.) bíztam a gödöllői elismerésben is.“

Benkó Réka: „Nagyon örültem a díjnak, ami ösztönzőleg hat rám majd a jövőt illetően. Az idei céljaim között szerepel a Junior világbajnokságra való kijutás, bár ez az év elég nehéz lesz, hiszen most fogok érettségizni.“

Szörényi István: „Büszke vagyok a díjra. Talán a hosszú időn keresztül végzett munkám és a kitartás az atlétika mellett eredményezte ezt az elismerést. Be kell vallanom, hogy volt egy időszak amikor belefáradtam a munkába, de hál Istennek ezen túllépve folytattam az edzősködést, amiben nagy segítséget kaptam családomtól. Ez az életformám, és remélem még hosszú ideig tudok az atlétika pályán maradni.

Forrás: Helyi Lapok Online

2007.04.12.
Kép: Canva
Frissítve: 2024.04.18.

Hozzászólások