Lovon jobban tanulnak a menedzserek

Lovon jobban tanulnak a menedzserek

 

Egyre érdekesebb ötletekkel rukkolnak elő a tréningszervező cégek, hogy azoknak a vállalatoknak az érdeklődését is felkeltsék, amelyek a tantermi programokat már unják. Az mfor.hu által megkérdezett szakértők szerint a cégek körében egyértelműen eltolódott a kereslet az élményszerű tréningek irányába, amelyek szólhatnak filmforgatásról, falmászásról, lovaglásról vagy akár szimulációs gyakorlatokat is jelenthetnek.

Jazz tréning

“A dzsesszben és általában a zenében megjelennek mindazok a fontos összetevők, amelyek egy cég sikeres működtetéséhez is szükségesek” – mondta korábban lapunknak Tóth Tamás, a Leadership & Coaching Center vezetője. A produkció célja, hogy a résztvevők elgondolkodjanak, milyen fontos szerepe van a szenvedélynek életünkben, és ezáltal könnyedebben hárítsák el a terveik elé gördülő akadályokat.

Megszokottól eltérő eszközökre épülő tréningeket számos cég kínál a piacon. A Leadership & Coaching Center például improvizációs jazz-előadással tart felsővezetői kurzusokat, miközben az IQ Consulting Szervezetfejlesztő és Tanácsadó Kft. a legózással kíván könnyíteni a belső működés nehézségein.

Az Explosive Consulting Kft. kínálatában olyan képzés is szerepel, amelynek idején a résztvevők különböző kastélyokban történelmi jeleneteket játszanak el. A Horus Vezetőfejlesztő Iroda a magyar hagyományokat felelevenítve lovaglással és az állatok rendezésével próbál a menedzserek teljesítményén javítani. A módszer a ló-ember és a vezető-beosztott viszony közötti párhuzamokra apellál, s állítólag a vezető együttműködési készségét fejleszti.

A Develor Zrt. a közös stratégiához szükséges kommunikáció fejlesztéséhez katonai kiképzési módszereket és pszichológiai eszközöket használ Makrai Tibor István volt NATO-tiszt együttműködésével.

Szaporodnak az újszerű ötletek

“A cégek élménykeresésével magyarázható az új típusú, extrémebb képzések iránti kereslet bővülése” – mondta az mfor.hu kérdésére Csébfalvi János, a DOOR Training Hungary Kft. tanácsadója. “Ha egy programban nem található meg a gerincvelő csiklandozása, érdektelennek érzik újabban azt a résztvevők” – tette hozzá.
Csébfalvi János szerint nincs is semmi baj azzal, ha egy tréningcég húszméteres tornyot, csónakot vagy szimulációs gyakorlatokat is igénybe vesz az oktatásban. Lényeg azonban, hogy a kellemes időtöltés vagy szórakozás mellett valamilyen felkészültségbeli hiányosságot is feloldjanak a gyakorlatok. Tapasztalatai szerint azonban minél élménydúsabb egy program, annál inkább sérül annak hasznossága.

 

2007.05.14.
Forrás: Mfor.hu
Frissítve: 2023.06.11.
Fotók: Canva

Hozzászólások