Infiniti Kupa a GYEPOSZ fedeles bajnokságán

Infiniti Kupa a GYEPOSZ fedeles bajnokságán

Beszámoló

Egyre nagyobb jelentőségűek a gyermekversenyek. A szponzorok is kezdik felismerni, hogy egy-egy jól rendezett GYEPOSZ eseményen érdemes – sőt hosszú távra érdemes – hirdetésekkel, szponzorációval megjelenni. 

A kép illusztráció

Ennek a felismerésnek jó példája a Gablini cég új kezdeményezése. A Gyeposz 2013 évi fedeles bajnokságán (Páty, 2013.03.30.) első alkalommal írták ki az Infiniti Kupát.

A Bellandor Lovas Központ Infiniti „jelmezbe” öltözött, a zászlókon, molinókon kívül a Gablini munkatársai egy csodálatos Infiniti FX típusú gépkocsit is kiállítottak és lehetőséget biztosítottak a jármű megismerésére. 

Az Infiniti Kupát az ügyességi lovasverseny, nehéz kategória, nyílt minősítő versenyszámban Csontos Zsuzsa nyerte, második helyezett Bódi Rebeka Hanna, harmadik helyezett Szőlősi Gréta.

A boldog nyertes a kupán és ajándékokon kívül lehetőséget kapott arra, hogy szüleivel egy hétvégén keresztül használhassák a kiállított luxus crossovert. Pataki Zoltán az Infiniti képviseletében elmondta, hogy kedvező tapasztalataik alapján további kupa kiírását tervezik.

2013.04.03. Dr. Andor Ákos, Bellandor Lovas Központ


Az FX Európában – az eddigi történet

A korábban elsősorban az Egyesült Államokban értékesített modell legújabb generációja, a teljesen új FX 2008-ban mutatkozott be a Genfi Autószalonon, és már az év második felében jelentős szerepet töltött be a márka európai bevezetésében. A nagyméretű crossoverek formatervére érvényes korábbi szabályoktól elrugaszkodó modell rövidesen egyet jelentett mindazzal, amit az új japán luxusautó-márka kínált a vásárlóinak, és határozottan megvetette az Infiniti friss felfogásának alapjait az európai kontinensen.

Az FX Európa-szerte a vásárlók kedvence lett, és hamarosan a legnagyobb példányszámban eladott Infiniti modellé lépett elő. Az FX ugyanakkor valami mást is elindított: mivel a vásárlók többsége a kínálat csúcsát jelentő S Premium kivitelben rendelte meg autóját, elmozdította a vevők érdeklődését a magas felszereltségű modellek irányába, ami azóta is jellemző az Infiniti európai értékesítéseire. Jelenleg tíz Európában eladott FX modellből nyolcban megtalálható az intelligens sebességtartó automatika és a panoráma monitor, míg csaknem mindegyik modellt (98%) felszerelték a méltán népszerű Connectiviti+ navigációs és szórakoztató rendszerrel.

Az FX37 és FX50 modellek mellé 2010-ben csatlakozott egy teljesen új, 3,0 literes V6 dízelmotorral hajtott FX változat, amely egy új, dízel erőforrással felszerelt Infiniti-modellcsalád európai előhírnöke volt. A benzinmotoros Infinitikhez hasonló teljesítményű erőforrással hajtott FX30d hatalmas, 550 Nm-es nyomatéka azonnal a dízelmotoros crossoverek kínálatának tetejére sorolta az új modellt.

Jól mutatja a márka luxusautó-piaccal kapcsolatos egyedi felfogását, hogy az Infiniti-tulajdonosok kivétel nélkül egyéniségek, olyan sikeres és szabadon gondolkodó emberek, akiknek elképzeléseit sem a múlt, sem a márkával kapcsolatos sznobizmus nem köti gúzsba. Ezek a vásárlók fiatalok, saját vállalkozásuk van és több mint 90 százalékuk valamilyen más prémium márkáról (leggyakrabban BMW-ről, azt követően Audiról, Mercedesről és Porschéről) váltott át az Infinitire. Az FX vásárlóinak több mint 70%-a már korábban is rendelkezett szabadidőautóval. A tulajdonosok számára az FX legnagyobb erőssége a formaterv, amelyet szorosan követ a gazdag alapfelszereltség, a technológia, a gyorsulás, a minőség és a belső tér stílusa.

A kategória átlagánál jóval magasabb, 93%-os elégedettségi ráta bizonyítja, hogy az Infiniti FX-tulajdonosok nagyon szeretik az autójukat.

 

Frissítve: 2023.10.31.
Fotó: Canva

Hozzászólások