Európa-bajnoki bronzérmes a díjugrató gyermek válogatott

2013. július 19-e Magyarország lovassportjának eddigi legnagyobb csapatsikerét hozta. A két Nemzetek Díja győzelem már jó előjel volt, de Európa egyik legdélibb csücskében, a spanyolországi Vejerben valóra vált az álom, amelyet bevallva vagy titkon, oly sokan vártunk.

19 csapat kezdte meg a küzdelmet, amely után a Kövy András szövetségi kapitány által vezetett magyar csapat négyes holtversenyben az élen fordult. Drámai második forduló után Franciaországé lett az aranyérem, de számunkra az igazi izgalmak csak ekkor kezdődtek. Írországgal, Svájccal, Dániával közösen az érmekért vetettünk össze.

A még csak 13 éves Jármy Vince Kitarával, Stieber Sztella Chanellel, Weinhardt Virág Bognár Jen Corral és Lehotai Máté Viadorral bebizonyította, hogy igenis el lehet jutni Magyarországról az Európa-bajnokság dobogójára is: Írországot, Svájcot megelőzve, és mindössze 6 tizedmásodpercre lemaradva Dániától, harmadik helyen végeztünk.

A 2010-es negyedik és a tavalyi ötödik hely után ez a bronzérem nem csak egy kiemelkedő sporteredmény, hanem a sok-sok éve eltervezett és azóta is módszeresen végigvitt koncepció beérése is.

Gratulálunk a magyar díjugrató gyermek válogatottnak, hogy Európa-bajnoki bronzérmükkel a sportág elit körébe repítették Magyarországot!

A fiatal lovasoknál Burucs Borbála és Mamma Mia tiszteletére játszották a Magyar Himnuszt a vigasz számban. Burucs Barna és Sir Winston C a 37. helyen zárták a bajnokságot az ifjúsági kategória 87 fős mezőnyében, egy fán múlt, hogy nem indulhattak a döntőben.