Mráz Tamás nyerte a díjugrató Mesterek Tornáját

Mráz Tamás győzelmével ért véget a 28. Mesterek Tornája díjugrató Nagydíj-döntője a kaposvári Pannon Lovas Akadémián. A díjlovasok között Szeicz Erika és Szalai Nikolett voltak a legeredményesebbek.

A verseny legnagyobb érdeklődéssel várt erőpróbájára 23 páros nevezett, a 140-145 centméteres akadályokkal nehezített, technikás alappályát hatan teljesítették hiba nélkül. Elsőként ifjabb Kövy András lépett tovább az összevetésbe, majd a mezőny második feléből még öten jártak sikerrel.

Az összevetésben a másodikként pályára lovagló Reischl Márton feladta a leckét riválisainak hibátlan, gyors lovaglásával. Marton Andráson és lován kifogott a vizes tálca, Varga Balázs pedig szokásához híven bátran kockáztatott, de lova leverte az utolsó akadályt. Szuhai Péter nem rontott, az utolsóként induló Mráz Tamás és Basco viszont mindenkin túltett, és a 39.99 másodperces időeredmény első helyet ért számukra.

A lovas az első hely mellett a Turi József emlékverseny vándorserlegét is hazavihette. A néhai kiváló sportember három alkalommal (1999, 2001, 2002) is győzni tudott a Mesterek Tornáján.

A rangos kaposvári viadalon csaknem száz díjugrató és húsz díjlovas vett részt, a legjobbak között öt millió forint pénzdíjat osztottak szét.