„Lovassport a nemzeti összetartozás jegyében”

A máriakálnoki díjlovagló központ neve a díjlovasok körében jól cseng, több nemzetközi és nemzeti versenynek és magyar bajnokságnak adott már otthont ez a létesítmény.
2021. júliusában egy 3 napos edzőtáborral összekötött nemzeti verseny került megrendezésre és ami külön kiemelendő a versennyel kapcsolatban, hogy határon átnyúló együttműködés keretében Szlovákiából a Czajlik Ranch Lovas Klubbal közösen került megrendezésre a „Lovassport a nemzeti összetartozás jegyében” című, SKHU/WETA/1901/4.1/212 azonosító számú projekt keretében.

Egyik fő cél az volt, hogy próbálják a versenyek iránti érdeklődést felkelteni mindenki számára a kicsiktől a nagyokig, a gyerekektől az idősebb korosztályig és mindkét verseny a saját régiójába vonzza a környék lovasait, versenyzőit és a lovassport elkötelezettjeit, ami a kapcsolatépítés és a hosszútávú együttműködés kiindulópontja lehet.

A versenyt megelőző 3 napos edzőtábort Losonczy Anikó, a magyar felnőtt válogatott tagja, több Világkupa-forduló győztes és a 2017-es göteborgi Európa-bajnokság résztvevője tartotta.

Az edzőtábor nagyon jó hangulatban telt sok hasznos információval gazdagodhattak a lovasok a versenyre való otthoni felkészüléstől a versenyprogram lovaglásáig, hiszen nem elég a fizikai teljesítmény és felkészültség, a lovasoknak „fejben is ott kell lenniük” és koncentráltan, mentálisan is fókuszálva kell végig lovagolni egy-egy 6-8 perces versenyprogramot.

A versenyre több mint 90 lovas érkezett és a három nap alatt összesen 207 lovaglást követhettük figyelemmel és izgulhattunk a lovasokért.
A vezetőszáras versenyszámban a legkisebbek mérhették össze eddig szerzett tudásukat, tulajdonképpen nevezhetjük „ülés-szépségversenynek” is lépés-ügetés jármódban edzőik felvezetésével. Igazán nagy öröm volt, hogy 10 gyermek nevezett, ami biztató szám az utánpótlás nevelés tekintetében.
Az idősebb korosztályoknak lehetőségük volt a nemzetközi versenyprogramokat is gyakorolniuk, köztük a póni -junior és fiatal lovas kategóriák programjait:

Póni csapatfeladat helyezettjei: (lovas-ló)