Csömör Kupa hírek, beszámoLÓk

Csömör Kupa: a második forduló elhalasztva!

Új helyszín és időpont: CDN-B és Póni Vakáció
Cinkotán, 2010. június 27-én

Az utolsó pillanatig szerették volna az áthelyezett helyszínen, Cinkotán június 20-án megrendezni az eredetileg a versenynaptárban a gödöllői Hilltop Farmra meghirdetett Wintermühle Kupa – Póni Vakáció kombinált díjlovagló versenyt.

A csütörtöki ismételt nagy eső valamint az időjárási előrejelzések miatt a szervezők mégis inkább a halasztás mellett döntöttek. Bár a hétvégén csak csekélyebb eső érte a cinkotai pályát, a Mezőhegyesen történtek igazolták az óvatosságot.

Bővített programmal rendezik meg tehát most vasárnap, június 27-én reggel fél nyolctól az időjárás miatt eredetileg Gödöllőre, a Hilltop Farmra meghirdetett, majd Cinkotára áthelyezett és az újabb nagy esők miatt végül elhalasztott Póni Vakációt. Az új időpont így június 27. a helyszín a Cinkotai Lovarda, a Csömöri LTKE díjlovas bázisa.

A verseny reggel fél 8-tól a vezető és futószáras feladatokkal kezdődik. A Wintermühle Kupa minősítő versenyének műsorát 13 órakor kezdik. A programot az E8 és az A3 feladatokkal bővítették. A Csömör Kupa feladata az A5 lesz. Az új, módosított kiírás szerint a verseny CDN-B részében az E8 és az A3 feladatokra is lehet nevezni. A mintegy 160 startot Franyó Barbara, ifj. Fülöp Sándor, Schaller Gábor és Vincze Zoltán fogja bírálni. A verseny képernyőre is kerül, hiszen a versenyről a kábelen fogható Szövetség Televizió hosszabb összefoglalót készít. Címe: www.szovetsegtv.hu

Korábbi hírek, beszámolók a Csömör Kupáról:

Csömör Kupa: Az élsport és a tömegsport találkozása

Logisztikai okok miatt Gödöllőre és Cinkotára költözik a Csömör Kupa. A Csömöri Lovas és Természetbarát Közhasznú Egyesület június 20-án reggel fél nyolctól Gödöllőn, a sportrepülőtér közelében található Hilltop Farmon „Póni Vakációként”, majd szeptember 5-én a cinkotai díjlovas bázisán – a Magyar Póni Klub Szövetség szeptember végi országos bajnokságára illetve a tanév kezdetére figyelemmel  – „Póni Suli” néven rendez a Wintermühle Kupa CDN-B versenyével kombinált megmérettetést.

A Magyar Póni Klub Szövetség Közép-Magyarországi regionális versenyein alkalmanként 150-nél csak több startra lehet számítani. Díjugratásban ez kezelhető szám, ám amikor 30-40 induló van egy-egy díjlovas feladatban, akkor arra két négyszöggel és két futószáras körrel kell készülni. Ilyen nagyméretű lovarda pedig nincsen Csömörön, és akkor még nem számoltunk a CDN-B kategóriás Wintermühle minősítő verseny 25-30 indulójával.

A Hilltop Farm szakmai vezetője, Takács Dóra erre az alkalomra saját pénzén gyártatta le a lovarda díjlovas négyszögének elemeit.

Az élsport és a tömegsport találkozására a csömöri egyesület 80 ezer forintot nyert a Pest megye Önkormányzat ifjúsági és sport keretére kiírt pályázaton. A két négyszöges versenyhez a csömöri egyesület adja az egyik négyszöget, a másikat a Hilltop Farm szakmai vezetője, Takács Dóra erre az alkalomra saját pénzén gyártatta le.

A verseny lebonyolítását segítő önkormányzati támogatáshoz csatlakozott a csömöri Auchan Áruház házi cukrászata a győzteseknek szánt tortákkal és ajándék csomagokkal, a gödöllői Rege könyvesbolt ajándék könyvekkel. A Horze Lovas Áruház a póni verseny dobogósait jutalmazza, a futószáras számokban a CDN-B alapfokú feladataiban induló Győri Mónika díjlovas ajánlott fel iskola és sport táskákat. A gödöllői verseny tárgynyereményeinek értéke jócskán meghaladja a 100 ezer forintot.

szerző: dr. Pajzs Gábor

Cilinderes idény nyitó Cinkotán

A Csömöri LTKE díjlovas szakágának cinkotai lovardájában rendezték meg április 3-án a cilinderes lovasok hazai szabadtéri idény nyitó versenyét.

Az alapfokú, könnyű, középosztályban indulók a Wintermühle Kupa országos döntőjére minősülhettek, a Magyar Póni Klub Szövetség tagjainak kiírt feladatok eredményei tájékoztatók voltak a Pilisjászfaluban kezdődő regionális minősítő versenyekre készülők pillanatnyi tudásáról.

A csömöri Auchan Áruház által felajánlott ló figurás tortákból a két pónival induló Kuti Rózsa kettőt is megnyert, miután a 8 éves csömöri általános iskolás az F1 kezdő és az F2 haladó futószáras ülésversenyben győzött, majd a D1 díjlovagló feladatban a Koffein nevű póniján a mezőny legfiatalabb indulójaként a III. helyen végzett. Eredménye nem számít igazi meglepetésnek, mivel egy héttel korábban a Monarchia Lovardában rendezett felkészülési versenyen ugyanilyen eredményesen szerepelt.

Győri Mónika díjlovas felajánlása révén a futószáras feladatok I-VI. helyezettei valamint a D1, és D2 díjlovas feladatok győztesei értékes táskákat is kaptak.

A Wintermühle Kupába számító öt versenyszámból az A3-ban induló Ludányi Anna kapta 65,33%-al a legmagasabb pontszámot. A gyömrői Zabhegyező LI-ben edző, de a Csömöri LTKE színeiben versenyző, még általános iskolás lovas 2009-ben második lett az amatőrök Csömör Kupa sorozatában – idén pedig ott lesz a Wintermühle Kupa fóti országos döntőjében és a lovasklubok U25 elnevezésű magyar bajnokságán.

Nébel Viktória, a csömöriek szakágvezetője három lóval is indult. Még nincsen nagydíjas lova, de a ló utánpótlására nem lehet panasza: 60%-nál egyik esetben sem kapott kevesebbet a Berényi Miklós, Czuczor Éva, Prutkai Zoltán alkotta bírói kartól.

2009-es Csömör kupa Hírek:

Hivatalos, CDN-B díjlovas verseny keretében zárult szeptember 5-én a cinkotai lovardában a Csömör Kupa IV. kiírása.

Az ifjúsági kategóriában a három forduló százalék átlaga alapján Szakács Ádám, a Főnix Park LE lovasa nyerte Alexandra nevű lován a Csömör Nagyközség által adományozott kupát. Az ifjú lovas Balaskó Edit tanítványa. A sorozatban egyenletes jó teljesítményt nyújtott még Bordáts Nikolett (Zabhegyező LI, Gyömrő), aki az A3 mellett kiírt nehezebb alapfokú feladatokban is 55% felett lovagolta az eredetileg lovaspólóra kiképzett Kajánt. E két párossal várhatóan jövőre már a könnyű osztályban fogunk találkozni.

A felnőttek között az összesítésben az alig öt éves Becsest lovagló Maros Jánosé lett a Csömör Kupa. A mezőny legidősebb versenyzője a XVII. kerületi Akadémia Lovas Egyesületben gyakorol, edzője Schmidt Csilla. Az összesítésben a második helyen Szín Lajos (Pasaréti Honvéd) végzett Lautlos hátán, a harmadik egy lovastusázó tanuló, Puszta Balázs lett a Hilltop Fatm színeiben Pink Pantherrel.

A kupákat a 2008. évi győztesek, a felnőtt Takács Dóra és az ifi Horváth Béla Bence adták tovább az idei bajnokoknak. Takács Dóra csapatvezetőként jött a Csömör Kupára, Bence pedig időközben liszenszes lett és díjlovaglásban valamint díjugratásban is minősült a póniklub szakági bajnokságára.

Szerző: dr. Paizs Gábor
Kép: Canva
Frissítve: 2024.03.20.