A győztesek nem hibáztak

A Kiskunhalasi Nemzetközi Díjugrató Lovasverseny második versenynapján az első versenyszámban a dabasi Búza Krisztián győzött Beával.

Krisztián már a második versenyszámot nyerte ezzel Kiskunhalason. Kis különbséggel Búza mögött alig fél másodperccel végzett az előző nap a pontgyűjtő versenyszámban győző Kovács Henri Agropoint Akvarellel, a harmadik helyen Krucsó Szabolcsot jegyezték Consentóval.

„Izgalmas volt a verseny, Bea nevű lovam jó formát mutatott tegnap, és azt ma is hozta. Nyugodtan kezdtük a pálya első szakaszát. Igyekeztem megint szűk fordulókat venni, és az összetett ugrásoknál különösen koncentráltam. A második pályaszakaszon tovább tudtam fokozni a tempót, ami nem veszélyeztette a hibátlan lovaglást” – nyilatkozta Búza Krisztián.

A másik duplázó, a kiskör középdöntőjét nyerte Czabai László Pascallal, aki az első versenynap második számában már nyert Pascallal. Czabai a 62 fős startoló lovas közül hibátlant teljesített.

Tegnap Kiskunhalas város nagydíjával befejeződött a 37. nemzetközi díjugrató lovasverseny. Harmincnégyen indultak a legrangosabb számban, mely egyben világkupa-forduló is volt. Az alapszakaszban négyen lovagoltak hibátlanul, majd az összevetésben a 2003. évi győztes, a mosonmagyaróvári Grunner Gábor Laknaor nevű fekete lován diadalmaskodott.

Nemzetközi díjugrató-viadal Halason

Lezárult a 37. CSI**-W Kiskunhalasi Nemzetközi Díjugrató Lovasverseny nevezése. Eszerint nyolc nemzet (Csehország, Horvátország, Ausztria, Szlovákia, Románia, Görögország, Németország és Magyarország) vett részt az április 29-én kezdődő és május 1-jén befejeződő hagyományos halasi nemzetközi díjugrató-eseményen.

A közönség a teljes magyar élmezőnyt láthatja. Érdekesség, hogy három olyan lovas is indul (Ralf Litz, Horváth Balázs és Grundtner Gábor), aki már győzött a legrangosabb versenyszámban, az utolsó napon sorra kerülő Kiskunhalas város nagydíjában. A három nap alatt 12 számot rendeznek meg, melyek különböző nehézségű és magasságú pályákat és akadályokat jelentenek a lovasoknak. Külön érdekesség a kitartásos magas ugratás, amely hétfőn 17.30-kor kezdődik. Van miért küzdeniük a sportolóknak, hiszen összesen negyvenezer eurót osztanak szét a helyezettek között. Túl ezen egyéb különdíjakat is felajánlottak a szervezők és a támogatók.

A Kiskunhalasi Lovasiskola környéke tehát három napon át benépesül, hiszen a pálya mellett népi iparművészek kirakodóvására, míg a lovasiskolában különböző kiállítások láthatók. A kapukat mindennap 8 órakor nyitják, a versenyszámok 9 órától kezdődnek. Egy újdonság is várja a vendégeket: az úgynevezett Regimentpark, ahol a három nap során látványos programokat tartanak (Kiskunhalasi Lovasbandérium huszártábor, közös karusszel, gyermek futószárazás, voltizs, csikósbemutató, lovagi torna, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat-bemutató, avatás).