2008.08.21 Öttusa

Moiseev győzőtt

A mai napon zajlott a férfi öttusázók megmérettetése Pekingben, a így természetesen a díjugratást is ott teljesítették, nem pedig Hong Kongban, mint a többi versenyszámot.

Az öt versenyszámot a résztvevőknek egyetlen nap alatt kellett teljesíteniük: (lövészet, vívás, lovaglás, úszás, futás). Ez nem csak kiváló technikai tudást, de rendkívüli állóképességet is feltételez a versenyzők részéről.

A versenyt megnyerő Andrey Moiseev (Oroszország) a második öttusázó, aki országának aranyérmet szerzett.

A litván Edvinas Krungolcas és Andrejus Zadneprovskis állhattak a dobogó második, illetve harmadik fokára, miután az utolsó megmérettetésben, a futásban második, illetve harmadik helyezést értek el.

A lovaglás a negydik az utolsó előtti versenyszám. A versenyzők között a kezdés előtt 20 perccel sorsolják ki a lovakat. Az eső miatt nedves talajon a vártnál jóval több volt az ellenszgülés és az esés. A lovak rímelő, két szótagból álló neveket viseltek, hasonlóan az Olimpia hivatalos kabaláihoz. Kínában hagyományosan így becézik a gyermekeket – és ezek szerint a lovakat is.

A számot a cseh Michal Michalik nyerte YangYang nyergében 1,172 ponttal. Zadneprovskis és Ningning 1,168-cal a második helyen, míg Oscar Soto (Mexikó) szintén YangYanggal a harmadik helyen végzett.

Horváth Viktor a 25., míg Balogh Gábor a 27. helyen zárta a versenyszámot. Mindketten leestek, amikor lovuk megtorpant az akadály előtt. Ugyanakkor talán érdemes figyelembe venni, hogy Horváth Viktor ugyanazzal a ZhaoZhaoval versenyzett, akivel Sam Sacksen (USA) hetedik helyezést ért el.

John Zakrzewski olyan szerencsétlenül esett le lováról, hogy a hátas átgázolt rajta. Zakrzewski bár nem fejezte be a pályát, visszaült és a később megrendezett futásban már részt tudott venni.

A holnapi nap folyamán a hölgyek versenyét láthatjuk. Magyarországot Vörös Zsuzsanna és Gyenesei Leila képviselik majd.