Öttusa vk – Guzi Blanka hetedik lett Szófiában

Guzi Blanka a hetedik helyen végzett szombaton az öttusázók szófiai világkupa-versenyén. A döntőben még egy magyar, Bauer Blanka szerepelt, ő 17. lett. Győzött a brit Kerenza Bryson.

Az idei sorozat negyedik állomásán a nőknél 58 fős mezőny jött össze, amely kedden két csoportban küzdött a selejtezőben. Ebből a négy magyar közül három – Guzi Blanka, Bauer Blanka és Réti Kamilla – továbbjutott. A búcsúzó Barta Luca volt. A 36-osra szűkült mezőny szerdán a körvívást teljesítette: Guzi 15 ellenfelét győzte le és 19 vereséget szenvedett, míg Réti 14/20-as, Bauer pedig 12/22-es győzelem/vereség mérleggel kezdhette meg a csütörtöki elődöntőt. Itt két 18-as csoportban versenyeztek az öttusázók, az első kilenc hely ért finálét, és két magyarnak, Guzinak és Bauernek sikerült továbbjutnia.

A szombati finálénak a körvívás eredménye alapján Guzi – aki két hete, a budapesti állomáson győzött – a 15., míg Bauer a 18. helyről vágott neki. A lovaspályát előbbi hibátlanul teljesítette, utóbbit viszont kizárták ebből a számból.

A bónuszvívásban Guzi nem szerzett plusz pontot, majd a 200 méteres úszásban 2:20.53 perccel hatodik lett, így a lövészetekkel megszakított 5×600 méteres futásnak a 11. helyről vághatott neki. A kombinált számban, amelyben 11:46.10 perccel a hatodik legjobb eredményt érte el, négy pozíciót tudott előrelépni. Bauer a bónuszban egy ellenfelét győzte le, azután a medencében 2:22.77-tel nyolcadik lett. A zárószámot tizenhetedikként kezdte meg, és a komoly ponthátránya miatt nem tudott előrelépni. A kombinált számban 11:55.90-nel a nyolcadik legjobb volt.