Öttusa-vb – Négy magyar döntős a férfiak versenyében

Mind a négy elődöntős magyar fináléba jutott az alexandriai öttusa-világbajnokság férfi egyéni és csapatversenyében.

A 69 fős mezőny kedden a selejtezővel kezdett, onnan 36-an léptek tovább. Ezt követte a szerdai körvívás, melynek eredményét magukkal vitték a versenyzők az elődöntőbe, és a továbbjutók a döntőben is ezzel a pontszámmal kezdenek. A csütörtök délutáni-esti elődöntőben két 18-as csoportban zajlottak a küzdelmek, a szombati döntőbe csoportonként az első hét közvetlenül, további négy öttusázó pedig pontszáma alapján jutott be.

Bőhm Csaba 21 győzelemmel és 14 vereséggel fejezte be a szerdai vívást, ezzel a második-harmadik helyen állt az A csoportban. A csütörtöki 200 méteres úszást 1:59.42 perccel megnyerte a mezőnyében, így – a nemzetközi szövetség eredményközlője alapján – az élről vághatott neki a négy lövészettel megszakított 3200 méteres futásnak, melyet hetedikként fejezett be. Ugyanitt Szép Balázs a hetedik-kilencedik volt a vívást követően 18 sikeres és 17 vesztett asszóval. A medencében 2:05.04-gyel a kilencedik időt érte el, és a hatodik-hetedik helyen állt. Végül a kombinált számban előrelépett, és másodikként ért célba.

A B csoportban Demeter Bence a hatodik-nyolcadik pozícióból várta a csütörtöki folytatást, miután 20 győzelme mellé 15 vereséget szedett össze. Úszásban ötödik lett 2:03.22-vel, és összesítésben negyedik volt a lövészetes futás előtt, végül szoros befutóban ötödikként zárta a napot. Bereczki Richárdnak lejjebbről kellett megkezdenie a felkapaszkodást, mivel 15/20-as mérlegével ebben a mezőnyrészben a 13-15. helyet foglalta el a vívás után. Úszásban javított helyzetén, 2:01.84 perces ideje a negyedik legjobb volt. A kombinált számot tizedikként kezdhette meg, és ebben a pozícióban is ért célba, de pontszáma elég volt a fináléhoz.

Pénteken a női verseny elődöntőjére kerül sor, ugyancsak két-két magyarral a 2×18 fős mezőnyben.