Mór: Díjlovasok versenyeztek

Mór (pb) – Vasárnap régiós díjlovagló versenyt rendeztek a móri Hétkúti lovardában, mely egyben a Wintermühle kupa része is volt. A rekkenő hőségben negyvenen mérték össze tudásukat alap, könnyű és közép kategóriában.

– Az a célom, hogy itt, Fejér megyében is népszerűsítsem ezt a sportágat – mondta Major Albert főszervező és versenybíró. – Már negyedik éve szervezem ezt a bajnokságot, és szerencsére egyre több megye csatalakozik. Önöknél az ugrósportnak vannak komoly hagyományai, ám úgy látom, az idomító lovaglás picit háttérbe szorult. Különben, aki lovagolni tanul, annak nem árt mind a három ágat – díjlovaglás, díjugratás, távlovaglás – megismerni. A közép kategóriáig jó, ha egy lovasnak a díjlovaglás mellett a díjugratásban is van képesítése.

A móri verseny az egész Dunántúlt összefogó (3 régió, 9 megye) bajnokság 4. fordulója volt, és a Wintermühle kupa része. Az indulók mindegyikben minősülhettek az országos döntőre. A régiós döntő – addig még két forduló van hátra – szeptember 1-2-án lesz Szombathelyen, az országos pedig rá egy hétre Székesfehérváron, a Kunos lovardában.

A közép kategória (M7) ifjúsági mezőnyében a Cserénfa LK lovasai értek el helyezést, Szeredi Patrícia első, Gyulai Zsuzsanna második, Józsa Fanni harmadik lett. A felnőttek között a Magyar Lovasterápia Szövetség versenyzője, Németh Gábor nyert, megelőzve Ignáth Viktóriát és Kappel Editet.

Az M3-ban: 1. Kövy András (Cserénfa LK), 2. Kappel Edit (Szilvásváradi LKSE), 3. Gyulai Zsuzsanna.

A könnyű kategória (L9) felnőtt versenyét Kövy András nyerte, megelőzve Németh Gábort és Kappel Editet. Az ifjúsági versenyzőknél a Farkas Katalin (Cserénfa), Balogh Bálint (Lovasakadémia), Simkó Katalin (Hódmezővásárhely) sorrend alakult ki.

Az L6 kategóriában: 1. Németh Gábor, 2. Kappel Edit, 3. Ignáth Viktória.

Az alap, vagyis kezdő kategóriában: 1. Cseh Andrea (Hölgykővára LK), Molnár Anita (Aranyági Ménes), Lazin Anita (Cserénfa) volt a végső sorrend.