Megmérettetésre kész a kanadai csapat

Kanada teljes lovassport csapatát delegálja az Olimpiára, és reméli, hogy versenyzői kiválóan szerepelnek majd.
Mindhárom lovas versenyszámban találkozhatunk majd kanadai csapatokkal, akik remélhetően jobban teljesítenek majd, mint Athénban, ahol csak két versenyszámban indultak, díjlovaglásban a 9., militaryban pedig a 12. helyet szerezve meg.

„Elmondhatjuk, hogy valamennyi versenyszámban hosszú idő óta legerősebb csapatunkat indíthatjuk”, mondta Mike Gallagher, a Lovassport Csapat vezetője. Gallagher elmondta: a kanadai team eredményes szereplése az előző évi Pánamerikai Játékokon Rio de Janeiroban kiváló alapot nyújt egy hasonlóan erős Hong Kongi részvételhez is, annak ellenére, hogy sok erős csapat fog indulni, elsősorban Európából.

A Pánamerikai Játékokon csapataik mindhárom versenyszámban ezüstérmet szereztek, díjugratásban pedig egyéni arany, és bronzéremmel lettek gazdagabbak. Emellett a kanadai lovasok kiváló eredményeket mutatnak fel a különböző nemzeti és nemzetközi megmérettetéseken is.

Céljuk, hogy mindhárom versenyszámban bekerüljenek a legjobb nyolc közé, de legalább két versenyszámban szeretnének ennél jobb helyezést is elérni. Legígéretesebb lovasaik díjugratásban Eric Lamaze és Jill Henselwood, díjlovaglásban pedig Ashley Holzer.

Lamaze a világranglista 7. helyezettje, 2007-ben Kanada legjobb lovasa, Henselwood díjugratásban szerzett aranyérmet a Pánamerikai Játékokon. Holzer az egyetlen nem-európai lovas a világranglista első 10 helyezettje közül. Velük, valamint a tapasztalt Ian Millarral a csapatnak minden esélye megvan arra, hogy érmet szerezzenek díjugratásban.

A most 61 éves Millar első olimpiáján 1972-ben vett részt, így ez lesz a kilencedik alkalom, hogy ott lehet ezen a megmérettetésen. Holzer tagja volt annak a négy hölgyből álló díjlovas csapatnak, akik az 1988-as Szöuli Olimpián bronzérmet szereztek. (Kanada legutóbbi lovas olimpiai érmét).

A csapat vezetője reméli, hogy a 2008-as év fordulópont lesz, hiszen Kanada 40 éve nyert utoljára olimpiai aranyérmet (1968, Mexikó, díjugratás), így ezen a szép kerek évfordulón szeretnék ezt megismételni.

Gallagher Hong Kongban, a lovas versenyek helyszínén tett látogatásakor csak ennyit mondott: „Minden elsőosztályú, egyszerűen szuper.”