Ismét nyeregben az ország

Budapesti Lovas nyerte a vágtát

V. Nemzeti Vágta, szeptember 14-16.

Idén újra megrendezésre került a Nemzeti Vágta a budapesti Hősök terén, immár ötödik alkalommal. A Geszti Péter által megálmodott hagyományőrző fesztivál célja a nemzet, Budapest és a vidék összekapcsolása a lovakon és a lovagláson keresztül.

A jubileum alkalmából két jótékonysági sztárfutam is megrendezésre került. A Bajnokok futamában ezúttal a profi szinten lovagló sportolók mérhették össze tudásukat. Ezt a versenyszámot rajt-cél győzelemmel a miskolci thai-boksz világbajnok Kunkli Tivadar nyerte.

A fogatvágta sztárfutamban egy újonnan debütáló versenyző, Harsányi Levente műsorvezető győzedelmeskedett. Segédhajtójával, Lázár Zoltánnal nem engedték át másnak a vezető pozíciót, végig megtartották első helyüket. Másodikként az EDDA frontembere, Pataky Attila ért célba, míg a harmadik helyen a színész Rékasi Károly végzett.

A kép illusztráció

A 2012-es Nemzeti Vágta bajnoka Vass Jennifer lett, Cordoba nevű lovával, Budapest – Ferencváros képviseletében. A döntő futamba a kezdeti 72 település közül csak öt jutott tovább: a Bajai Kistérség, Tapsony, Budapest – Ferencváros, Baja, és Tata.
Vass Jennifer korábban is indult már a Vágtán, de akkor csak a negyedik helyezést sikerült megszereznie. Kilenc éves magyar félvér lovával (amelyet még csak három hete lovagol) idén meg sem álltak a dobogó legfelső fokáig.
A győztes ötmillió forinttal lett gazdagabb, és átvehette a verseny vándordíját, egy 1848-as huszárkardot.

A rendezvény, melynek még az időjárás is kedvezett, ez évben is rengeteg látogatót vonzott. Az Országkonyha, a Vágta korzó, és a lelátók is egyaránt megteltek, így minden bizonnyal az elkövetkező években is folytatódik a hagyomány.

Forrás: vagta.hu
Frissítve: 2023.06.28.
Fotó: Canva