Magyar hajtó iskolázta le a hollandokat

Fiatal fogathajtónk, Hölle Martin feladta a leckét a holland sportolóknak, ezúttal a holland nemzeti bajnokságban diadalmaskodott.

Hölle Martin a holland nemzeti bajnokságon Maasdijkban kettesfogat kategóriában állt rajthoz. A díjhajtás versenyszámban 34,25 hibapontot hajtva az első helyet érte el a 15 fős nemzetközi mezőnyben Dior és Eppie nevű lovaival.

A maratonhajtás sem okozott akadályt Martin számára, 4,88 hibaponttal ebben a versenyszámban is az első helyen végzett. Az akadályhajtásban két verőhibával és 5,25 hibapontos időtúllépéssel a harmadik helyen zárt, de ez sem veszélyeztette első helyét az összetett versenyben.

Hölle Martin 11 évesen kezdett pónifogatot hajtani. 2008-ban a Junior Világkupára Dobrovitz Józseffel készült fel és a második helyet szerezte meg. Ekkor már egyértelmű volt, hogy nagy jövő áll előtte. 2010-ben, amikor a Junior Világkupának Magyarország adott otthont, már díjhajtásban, akadályhajtásban és a maratonon is egyaránt nyerni tudott.

Az ifjú fogathajtó szigorú rend szerint él: hétfőtől péntekig tanul, majd pénteken repülőre ül, hogy Hollandiában edzéssel töltse a hétvégét.

2016.09.02. Forrás: Fogathajtó Szakbizottság
Kép: Canva
Frissítve: 2022.08.16.