FEI Négyesfogathajtó Európa-bajnokság – Holland egyéni és csapat győzelem

2021. 09. 02-05 között került megrendezésre a 12. Négyesfogathajtó Európa-bajnokság Budapesten a Kincsem Parkban. Fergeteges hangulatban, mintegy 15 ezer néző előtt zárult a verseny. Csütörtökön és pénteken díjhajtásban, szombaton maratonhajtásban, míg vasárnap a záró napon akadályhajtásban mérettették meg magukat a hazai és európai csapatok.

Díjhajtás versenyszámban első helyen Mareike Harm német versenyző végzett 40,65 hibaponttal. A második helyet a holland Bram Chardon szerezte meg 43,18 hibaponttal, míg a harmadik helyezett a francia Benjamin Aillaud lett 43,52 hibaponttal. Dobrovitz József ötödik helyezett lett 46,38 hibaponttal.

Díjhajtás során csapatban első helyezett Hollandia (Bram Chardon, Ijsbrand Chardon, Koos de Ronde) 86,96 hibaponttal, második Németország (Mareike Harm, Georg von Stein, Michael Brauchle) 90,89 hibaponttal, és harmadik Magyarország (Lázár Zoltán, Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József) 98,35 hibaponttal.

A maratonhajtás után az állás a következőképpen módosult. Első helyezett lett a holland Bram Chardon 163,18 hibaponttal, őt követte másodikként a német Michael Brauchle 163,26 hibaponttal. A harmadik helyet a holland Ijsbrand Chardon szerezte meg 164,25 hibaponttal. Dobrovitz József a hetedik helyre szorult 175,54 hibaponttal.

Maratonhajtás versenyszámban a csapatok közül Németország került ki győztesként 324,9 hibaponttal. Őket követte Hollandia 325,7 hibaponttal. Bronzérmes lett Belgium (Dries Degrieck, Glenn Geerts, Sam Gees) 345,4 hibaponttal. Magyarország a negyedik helyen zárt 351,1 hibaponttal.

Akadályhajtás versenyszámban első helyen a német Dries Degrieck végzett. A második helyet a holland Bram Chardon szerezte meg, és a harmadik helyezett a cseh Jiri Nesvacil JR lett. Dobrovitz József a 16. helyet érte el akadályhajtásban.

Az Európa-bajnokságot egyéniben a holland Bram Chardon nyerte meg 164,88 hibaponttal. Ezüstérmes a holland Ijsbrand Chardon lett 169,57 hibaponttal. A harmadik helyet a német Michael Brauchle szerezte meg 169,62 hibaponttal.

Az Európa-bajnokság során csapatban Hollandia került a dobogó legfelső fokára 332,7 hibaponttal, Németország ezüstérmes 339,3 hibaponttal, és Belgium bronzérmes 353,3 hibaponttal.

Magyarország színeiben a világbajnok Dobrovitz József a legeredményesebb magyar hajtóként 183,77 hibaponttal a 9. helyen, míg hazánk 5. hellyel és 370,8 hibaponttal zárta a bajnokságot.