Rézi a csapatverseny győztese

Az időjárás és a verseny hangulata miatt is forró versenynapot hozott a Kiskunhalasi Championátus I. fordulójának második napja szombaton. A csapatverseny nagy izgalmakat Rezi sikert, összevetést és lelkes biztatást hozott a közönség részéről. A championátus középdöntőiben jellemzően átrendeződtek az első napi erőviszonyok, de volt ismétlő győztes is a mezőnyben.

A Championátus I. fordulójának második napján az előző napihoz hasonlóan 11 versenyszámot tartottak a rendezők és valamivel több, 250 start történt a Hirling József Lovaspark arénájában. A versenyzőket kiváló állapotú füves pálya várta, a szervezők éjszaka locsolták a küzdőtér talaját. Egy aranyérmes ismétlés történt szombaton a championátus sorozatban. Vigh Letícia (Vighhorsesse) Okaloosa nyergében a serdülő B 110 cm-es elődöntő után a középdöntőt is megnyerte.

A nyitott körökben is született duplázás Szekeres Ágotának és Szabó Dorina köszönhetően. szekeres Ágota az Equest-Sport LC lovasa Equest Balou Belle nyergében hozta remek eredményét szombaton az öt centiméterrel magasabb (130 cm) akadályokkal nehezített pályán. Szabó Dorina (GSH TEAM Lovas Klub SE) és Cantus Clay is győzött megint a péntekhez képest szintén öt centivel emelt nyitott versenyszámban.

A nap során rendezték meg a csapatversenyt. Rendkívül népszerű versenyzési formává vált a csapatverseny, mert 19 együttes nevezett rá. A délutáni felnőtt középdöntő során dőltek el a csapatverseny végeredményei. A közönség komoly biztatást adott a csaptoknak. A győzelem egyértelmű lett, mert egyetlen hibátlan teljesítmény született, amit a Rézi csapata hozott. A második helyért azonban izgalmas összevetésre került sor, a mit végül a Prosper II. csapata húzott be. A harmadik helyen Baranya Megye I. csapata végzett.

A nagy meleg után a rendező Halasi Szabadidő Központ Nonprofit Kft. vacsorával vendégelte meg a lovasokat, a Kiskunhalasi Lovasbandérium SE pedig csengettyű dallal köszöntötte a vendégeket.

Csapatkapitány: Szapper Imre

A helyi versenyzők ezúttal szerényebb eredményeket értek el. Egyetlen dobogós helyezést, a Kiskunhalasi LTSE sportolója, Füzér Zsófi ért el. Chiara nyergében lett bronzérmes az utolsó 130 cm-es akadályokkal nehezített nyitott körben a halasi versenyző, a fiatal lovas kategóriában.

A szombati 1-3 helyezett lovasok az alábbiakban olvashatók! A teljes eredménylista ide kattintva érhető el!

12.) versenyszám: 100 cm nyitott, időre