Öttusa vk – Mexikói győzelem vegyes váltóban, visszalépett a magyar kettős

Mexikói győzelemmel zárult a vegyes váltó az öttusázók idei harmadik világkupa-versenyén, a bulgáriai Albenában. A Réti Kamilla, Regős Gergely páros sérülés miatt a vívás után visszalépett.

A vasárnapi versenyt tíz kettős kezdte meg délelőtt a körvívással, ebben Regős a lengyelek elleni mérkőzésen egy lerohanásos támadásnál rosszul lépett, a bal bokája kifordult, emiatt ápolásra szorult. Megfelelő rögzítéssel folytatni tudta ugyan a versenyt, de a két szövetségi kapitány, Martinek János és Kállai Ákos úgy döntött, hogy nincs értelme kockáztatni a komolyabb bajt, ezért a magyar páros – amely a hetedik helyen zárta a vívást – befejezte a versenyt.

A program kora délután folytatódott a lassan megszokottá váló pörgős tempóban. Kis szünetekkel követték egymást a számok, lovaglás, bónusz vívás, 2×100 méteres úszás, illetve kombinált verseny következett. Utóbbiban a csapattagok egyenként két lövősorozattal 3×600 métert futottak, azaz a váltók összesen négy lövészettel megszakítva 3600 métert teljesítettek. A mexikóiak a harmadik helyről indulva lettek elsők, a dél-koreaiak az élről startolva másodikak, a törökök pedig a hatodik helyről futottak fel dobogós pozícióba.

A szombaton zárult egyéni versenyben mindkét nemben három magyar jutott a 18-as döntőbe: Szép Balázs negyedik, Bereczki Richárd hetedik, Regős Gergely kilencedik, illetve Guzi Blanka negyedik, Simon Sarolta 12., Réti Kamilla pedig 17. lett.

Eredmények:
vegyes váltó:
1. Mexikó (Tamara Vega, Emiliano Hernandez) 1339 pont
2. Koreai Köztársaság (Kim Si Hi, Kim Szong Dzsin) 1317
3. Törökország (Ilke Üzyüksel, Bugra Ünal) 1310

A világkupa-sorozat negyedik versenyét Ankarában rendezik június 7. és 12. között, és ugyanott, a törökországi helyszínen zárul majd a széria a vk-döntővel június 22-től.