Összevetések a regionális bajnoki címekért

Ideális időjárási körülmények között nyolc versenyszámot rendeztek a Máchánszky Gyula Regionális döntők napján, vasárnap Kiskunhalason. A Hirling József Lovaspark közönsége 131 startot láthatott. A négy regionális döntő izgalmakat és összevetéseket hozott. A szombati elődöntőkhöz képest a sorrendek némileg módosultak a döntőkben. A szabadtéri szezon lezárult, következnek a fedettpályás versenyek a hazai díjugrató sportban.

Korán keltek és korán kezdték a versenyzést a lovasok

Vasárnap reggel 7 órakor felkészítő versenyszámmal indítottak Kiskunhalason a díjugratók. A 90 cm-es, 24 fős kört Fazekasné Burunkai Anett nyerte P-Sáripuszta Leander-rel, a helyiek korábbi championja, Bölecz Virág Ráhel (Kiskunhalasi LTSE) előtt, aki Chicago Dream-et lovagolta. A második szám, a nyitott, 22 indulós 90 cm-es kör volt, amit a halasi színekben versenyző Szilágyi Réka (Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE) Drazic-cal nyert meg.

A nap első regionális döntőjében, a 105 cm-es kezdő lovasok stílusversenyében az elődöntőt is megnyerő Juhász Emma (Leon-Cavallo SE) hozta Egres nyergében az első helyet. Az amatőr lovasok döntőjében is hasonlóan, az elődöntő győztes párosa bizonyult a legjobbnak. A többszörös magyar bajnok, Busi Sándor Equest Stellával volt az egyetlen hibátlan a négyfős összevetésben. A kettős utolsóként vetett össze, és csak a verőhiba elkerülésére kellett figyelniük. Sikerült.

Busi Sándor a győzelméről

Sok verseny áll mögöttem az amatőr kategóriában, de azt kell mondanom, hogy ez a halasi pálya kost nehezebb volt a megszokottnál. Stella pörgős ló. Az alappályán is alig tudtam visszafogni, de nagyon szépen ment. Az összevetésben csak az akadályok biztos vételére koncentráltam. Sokat segített a lovam, nagyon örülök a győzelmünknek.

A felnőtt regionális döntő dobogósai a díjátadókkal (kép Katusné Gudmon Kata)

Az ifjúsági lovasoknál is összevetésben dőlt el a regionális bajnoki cím. Három lovas ment hibátlanul az alappályán. Az összevetésben végül a Sugo-Horse Park LE sportolója, Bencses Réka Arania Z-vel bizonyult a leggyorsabb hibátlannak és megszerezte a bajnoki elsőséget.

Szilágyi Réka (Drazic) 105 cm-es, nyitott szám (fotó Katusné Gudmon Kata)

A felnőtteknél tizenegy lovas startolt a bajnoki győzelemért, közülük négyen hibátlan alappályát teljesítettek, ők összevetésben folytatták a küzdelmeket a 135 cm-es akadályokkal nehezített pályán. Az előző napi győztes, Piroska Zoltán (Lorina M) két verőhibát vétett a végjátékban, a többiek hibátlanul mentek, közöttük az időkülönbség döntött. Ebben az Equitania LC lovasa, Ódor Enikő volt a legjobb. Jason Statham-mal a legrövidebb idő alatt értek célba. A második helyen a két nap során kiválóan versenyző halasi lovas, Füzér Flóra (Pm Toledo) végzett minimális különbséggel. A harmadik helyen a kecskeméti versenyző Lehotai Máté (Airvent LC) PM Casello-val fejezte be a versenyt.

A 120 cm-es, ifjúsági regionális döntő dobogósai a díjátadókkal (fotó Katusné Gudmon Kata)

A nap végén még két nyitott kört tartottak a Hirling Lovaspark négyévszakos pályáján. A 125 cm-es számot, a Mezőhegyesi Ménes KH SE tapasztalt díjugratója, Jován Richárd nyerte meg Numero Nobel nyergében. A számban két kiváló halasi sportoló is szépen helytállt. Füzér Gábor (Kiskunhalasi LTSE) lett a 2. Carionával, a 3. pedig Fazekas István (Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE) Maximus-szal. A nap utolsó körét, a 115 cm-es, nyitott versenyszámot a Royal LSE díjugratója, Szigeti Cintia Kitti Dáliával hozta a leggyorsabb hibátlannal és nyert.

Jován Richárd és Numero Nobel az akadály felett (fotó Katusné Gudmon Kata)

A második versenynap 1-3 helyezett lovasai:

90 cm-es, felkészítő versenyszám, ideális időre (24 induló)
1. Fazekasné Burunkai Anett, P-SÁRIPUSZTA LEANDER, Riverside LSE, 74,75, 2,25 mp eltérés
2. Bölecz Virág Ráhel, CHICAGO DREAM, Kiskunhalasi LTSE, 80,32, 3,32 mp eltérés
3. Jordán Véda Anna, CARTAGENA, Mohácsi Torna Egylet 1888, 73,46, 3,54 mp eltérés

Juhász Emma (Egres) a 105cm kezdő lovas regionális döntő győztes párosa (fotó Katusné Gudmon Kata)

105 cm-es, nyitott versenyszám, időre (22 induló)
1. Szilágyi Réka, DRAZIC, Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE, 0 hp, 62,64 mp
2. Ifj. Antal Péter, RÁDIHÁZA JORA, Antal Tanya LSC, 0 hp, 65,37 mp
3. Jordán Véda Anna, ARNO VAN ELFENSTEEN, Mohácsi Torna Egylet 1888, 0 hp, 66,28 mp

105 cm-es, kezdő lovas, regionális döntő, stílusverseny (11 induló)
1. Juhász Emma, EGRES, Leon-Cavallo SE, 0 hp, 16,20 mp
2. Horváth Kata, CARACAS, Felgyő és Térsége LE, 0 hp, 15,80 mp
3. Cselovszki Szófia, FAKTOR, Orion Lovas SE, 0 hp, 15,70 mp

115 cm-es, amatőr lovas, regionális döntő, egy forduló (18 induló)
1. Busi Sándor, EQUEST STELLA, Equest-Sport LC, öv, 0 hp, 45,06 mp
2. Szakál Delinke, QUINTERO, Morris Lovas SE, öv, 4 hp, 45,70 mp
3. Susánszky Pál, ZORKA, Békéscsabai SZI LSK, öv, 4 hp, 50,02 mp

Fazekasné Burunkai Anett és P-Sáripuszta Leander (fotó Katusné Gudmon Kata)

120 cm-es, ifjúsági lovas, regionális döntő, egy forduló (12 induló)
1. Bencses Réka, ARANIA Z, Sugo-Horse Park LE, öv, 0 hp, 37,04 mp
2. Ifj. Antal Péter, CHORAL SYMPHONY, Antal Tanya LSC, öv, 0 hp, 38,23 mp
3. Frányó Csenge, DIORINA, Révész Farm Lovas SE, öv, 4 hp, 36,52 mp

135 cm-es, felnőtt lovas, regionális döntő, egy forduló (11 induló)
1. Ódor Enikő, JASON STATHAM, Equitania LC, öv, 0 hp, 36,00 mp
2. Füzér Flóra, PM TOLEDO, Kiskunhalasi LTSE, öv, 0 hp, 37,66 mp
3. Lehotai Máté, PM CASELLO, Airvent Lovas Club, öv, 0 hp, 38,62 mp

Ódor Enikő és Jason Statham a 135 cm-es felnőtt regionális döntő győztes kettőse (fotó Katusné Gudmon Kata)

125 cm-es, nyitott versenyszám, időre (12 induló)
1. Jován Richárd, NUMERO NOBEL, Mezőhegyesi Ménes KH SE, 0 hp, 70,38 mp
2. Füzér Gábor, CARIONA, Kiskunhalasi LTSE, 0 hp, 71,00 mp
3. Fazekas István, MAXIMUS, Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE, 0 hp, 78,30 mp

115 cm-es, nyitott versenyszám, időre (21 induló)
1. Szigeti Cintia Kitti, DÁLIA, Royal LSE, 0 hp, 72,04 mp
2. Drabant Zoltán, PM FORWARD, Airvent Lovas Club, 0 hp, 82,48 mp
3. Potocska Attila, BENEFIT, Mezőhegyesi Ménes KH SE, 0 hp, 83,18 mp

Szigeti Cintia Kitti és Dália a 115 cm-es nyitott körben (fotó Katusné Gudmon Kata)

Forrás: halasmedia.hu
Képek: Katusné Gudmon Kata