Díjugrató Európa Bajnokság – Madrid

Szeptember 13-18. között a spanyolországi Madrid látta vendégül Európa legjobb díjugratóit.

Ezen a kontinens viadalon hazánk is képviseltette magát a Szász Sándor, Técsy Attila és Krucsó Balázs összeállítású csapattal. Nyugodtan állíthatjuk, hogy díjugrató sport „kemény magját” az európai lovasok alkotják, ami Madridban is megmutatkozott, hiszen elképesztő teljesítményeket produkáltak a lovasok ezen a verseny sorozaton. Az Eurosport-on bőséges közvetítéssel kedveskedett a verseny hétvégéjén a lovas sport szerelmeseinek, hiszen minden jelentős eseményről beszámoltak.

A verseny előtt Szotyori Nagy Kristóf, a Magyar Lovas Szövetség elnökségének tagja, a Díjugrató Szakág elnöke tisztes helytállást várt versenyzőinktől. Azt gondolom, hogy ebben a nehéz mezőnyben ez maximálisan meg is valósult. Az már más kérdés, hogy ha egy kicsit nagyobb szerencséjük lett volna a lovasainknak, akkor jobban is sikerülhetett volna ez az Európa Bajnokság. Persze tudjuk, hogy a sportban nem ismert fogalom a „ha”, de így is elégedettek lehetünk a sportolóink eredményével.

Krucsó Balázsnak sikerült Nemoval bejutnia a legjobb 50 lovas közé. Técsy Attila Peronnal pedig csak egy hajszállal maradt el attól, hogy bejusson az ötven lovas közé, 51. helyen végzett. Az pedig, hogy ezen a szinten a szerencsének mekkora szerepe is van, mi sem bizonyítja jobban, hogy Krucsó Balázst csupán csak egy verőhiba választotta el attól, hogy a döntő résztvevője legyen. Balázs végül az előkelő 32. helyen fejezte be az EB t. Az utolsó napon pedig 150 cm-en mind a három versenyzőnk hibátlanul teljesítette a pályát.

Az egyéni versenyt a svéd Rolf-Göran Bengtsson nyerte Ninja La Silla nevű lovával. Második lett a német Carsten-Otto Nagel (Corradina 2), a harmadik helyet a „nagy öreg” brit Nick Skelton (Carlo) szerezte meg. (Nick Skelton egyébként már nyert Európa Bajnoki bronzérmet méghozzá huszonnégy évvel ezelőtt, 1987-ben.) Meg kell jegyezni, hogy a világ egyik legjobb és legeredményesebb lovasa, a német Ludger Beerbaum ebben a mezőnyben csak a 8. helyen végzett.

Csapatban a németeké lett az aranyérem, a franciáké az ezüst, az angolok a bronzérem.

Szerző: Tóth István, LovasPlaza.hu (2011.09.21.)
Kép: Canva
Frissítve: 2024.03.13.

A hír megjelenését a LovasPláza támogatta.