Magyar Lovasterápia Szövetség Nemzetközi és Nemzeti Díjlovas Versenye CDI***/CDN és Lovasterápiás Versenye

Magyar Lovasterápia Szövetség Nemzetközi és Nemzeti
Díjlovas Versenye CDI***/CDN és Lovasterápiás Versenye
valamint Talentum Kupa Országos Utánpótlás Bajnokság

2011. szeptember 23 – 25., Fót

Díjlovas a metróban…

A magyar viszonyok között a sportágak kétharmada nem „képernyő-képes” – és ezzel a szponzor szerző képessége is esetleges. Ezen sportágak versenyei legyenek bármilyen magas színvonalúak, pusztán a sportértékük nem hoz szponzort.

Tehát a rendezvény vagy belterjes marad, vagy lennie kell egy stábnak, amely ért a tömegkommunikáció nyelvén. A most hetedszer megrendezett fóti CDI***/CDN lovasterápiás versenynek dr. Edvi Péter, a Magyar Lovasterápia Szövetség elnöke vezetésével kialakult az a stábja, amely képes volt megnyerni fő támogatóként a pályavilágítások és a locsoló hálózat elektromos rendszere kiépítőjeként az ELMŰ-t, fő szponzorként OTP Bankot, és így egy díjlovas-plakát eljuthatott a metró kocsikba.

Ismert közéleti személyiségek; Harrach Pétertől kezdve Wichmann Tamásig nemcsak nevüket adták egy-egy versenyszámhoz, hanem el is jöttek bátorítani a nemzetközi verseny milliőjéhez nem szokott sportolókat. A 125 éves Mercedes-Benz jármű bemutatót tartott. Magyarországi vezetőjük is házigazdája lett egy versenyszámnak. A CDN keretében rendezték meg a Talentum Kupa Országos Utánpótlás Bajnokság döntőjét „pónis”, alapfokú és könnyűosztályú kategóriákban.

A 3-as pályán zajló terápiás versenyek

Különösen a pónisoknak lesz életre szóló élmény, hogy egy műsorfüzetben, a kategóriájuk megjelölése nélkül szerepelhettek versenyzőként Dallos Gyulával. Feladataikat összevont bíráskodással Hillier Orsolya mellett a holland de Wolf van Eduárd Westerrode értékelte. Díjazásuk is azonos volt a Talentum Kupa Országos Utánpótlás Bajnokság „A” és „L” kategóriáinak győzteseivel. A díjlovasok és a fogyatékos sportolók közös ügyességi versenyét a nemzetközi pálya telt lelátó előtt Szepesi György és Harrach Péter kommentálta.

A nemzetközi versenyre kevés külföldi jött el. Kövy András versenyigazgató szerint kell egy kis idő, mire az eső félbeszakította 2010-es verseny után híre megy Fótnak: újak a pályák, érdemes eljönni. A CDN-ben viszont az M8-as feladat mezőnye erősebb volt, mint az idei OB. A Xenophon LK lovasai – mint az ismert – kihagyták az idei magyar bajnokságot, Fóton viszont indultak. A Talentum Kupa Országos Utánpótlás Bajnokság döntőbe jutott lovasai közül ketten is kettős győzelmet arattak.

Az ifjúságiak között Gálfi Antónia (Xenophon LK) az „A” és az „L” kategóriában egyaránt a közép-magyarországi régió legjobb lovasa lett, miközben a könnyűosztályt az L8 és az L9 feladatok összesítése alapján megnyerte. Ezzel az eredménnyel két 45 perces edzését is Irina Lys fehérorosz olimpiai lovas vezeti majd a szeptember 30-a és október 2-a között a pilisjászfalui edzőtáborban, ahol a régiók legjobb ifi lovasainak költségét a szakbizottság állja. A Talentum Kupa lovasainak foglalkozásai október 2-án, vasárnap lesznek. Ugyanekkor a 13 órakor kezdődő ebédszünetben Soltész András lócsontkovács tart élő könyvbemutatót a lócsontkovácsolás alapfogásaiból.

Drahanovszki Vilmos a K1 feladatban: összesítésben a IV. helyen végzett a keleti régiót képviselő lovas és meghívást kapott Irina Lys edzésére.
A csapatbajnokságban III. helyen végzett Róbert Orsolya Anna (Csömöri LTKE) Taylor nevű lován az A6 feladatban

A felnőttek között Horváth József (Csömöri LTKE) mindkét kategóriában győzött. Pachl Péter mindenesként volt jelen. Lovagolt könnyűosztályt, nagydíjat, tartott bemutatót vasárnap délután Cseh Andrea, Komjáthy György, Német Gábor társaságában, vezette pónis és kisnehéz osztályos tanítványai bemelegítését, de azért szakított rá időt, hogy 70 éves édesapját is köszöntse. A díjlovagló szakbizottság tagjai több vállalkozással is tárgyalást folytatnak, hogy jövőre milyen cég, termék neve alatt folytatódjon az utánpótlás bajnoksága. A lehetséges partnerek között van a minőségi sörök és az Evián ásványvíz forgalmazásával foglalkozó Parrador kft., a Horze lovas szakáruház illetve a Mösenberger, amely német lótáp és étrend kiegészítő család forgalmazója, dr. Molnár Zita a kategóriák és a csapatverseny győztes együttese tagjainak ajándék csomagokat állított össze.

Összesített eredmények:

2011 Utánpótlás magyar bajnokai:
D1 és K1 kategória  bajnoka: Kerekes Lili – Piccolina (Go Fast SHS)
Ezüst érmes: Neel  Juliett – Silver Cloud (Go Fast SHS)
Bronz érmes: Malaczkow Fanni – Rudi (Go Fast SHS)

A kategória ifi bajnoka: Horváth Klaudia – Akitos Athos (Lovasakadémia Sc)
Ezüst érmes: Gálfi Antónia – Day Dream (Xenophon LK)
Bronz érmes: Kökényesy Anna Zsófia – Layout 11 (Standstone Horses Team)

A kategória felnőtt bajnoka: Horváth József – Ready For Impossible (Csömöri LTKE)
Ezüst érmes: Rapiné Burján Judit – Dayana (Ádám Zoltán LK)
Bronz érmes: Balogh Lili – King Gold Orfeus (Xenophon LK)

L kategória ifi bajnoka: Gálfi Antónia – Day Dream (Xenophon LK)
Ezüst érmes: Radnai Barbara – Retorik (Xenophon LK)
Bronz érmes: Hock Zsófia – Cadillac (Nagyvázsonyi LK)

L kategória felnőtt bajnoka: Horváth József – Ready For Impossible (Csömöri LTKE)
Ezüst érmes: Bakos Szabina – Huligán (Fülöp LK)
Bronz érmes: Fehér Orsolya Eszter – Ronaldino (Állatorvostudományi.Kar TLC)

Az utánpótlás csapatbajnokság végeredménye:

Bajnok Csapat Nyugat Magyarország csapata. (Hock Zsófia, Horváth Klaudia, Rapiné Burián Judit, Rapi Kitti Krisztina)
Ezüst érmes: Közép-Magyarország III. csapat. (Szűcs Gabriella, Gálfi Antónia, Fehér Orsolya Eszter, Paizs Petra Míra)
Bronz érmes: Közép-Magyarország II. csapat. (Róbert Orsolya Anna, Koroknai Anna, Kökényesi Anna, Radnai Barbara)

A csapat eredmény úgy került kiszámításra, hogy a csapat tagok 4 x 2, a régió felelősök által előre megadott A6, A7, vagy L8, L9 eredményéből a két legalacsonyabb százalék értéket kivették és a megmaradt hat eredményt összeadva alakult ki a végső sorrend.

Régiók legjobb utánpótlás ifjúsági lovasai:

Nyugat Magyarország:
A kategória: Horváth Klaudia (Lovasakadémia SC)
L kategória: Hock Zsófia (Nagyvázsonyi LK)
D1-K1 kategóriában nem indult a régióból a döntőben lovas.

Közép- Magyarország:
A kategória: Gálfi Antónia (Xenophon LK)
L kategória: Gálfi Antónia (Xenophon LK)
D1-K1 kategória: Kerekes Lili (Go Fas SHS)

Kelet Magyarország:
D1-K1 kategória: Drahanovszki Vilmos (Vilmos Tanya PK)
A és L kategóriában nem indult a régióból a döntőben ifjúsági lovas.
A régiók legjobb utánpótlás lovasai kaptak meghívást Irina Lys által vezetett egy 45 perces egyéni edzésre, ami október 2-án lesz Pilisjászfaluban.

Szerző: Dr. Paizs Gábor 2011. szeptember 27.
Kép: canva
Frissítve: 2024.04.18.