2008.08.22 Öttusa

2008.08.22. – Öttusa

Schoneborn nyerte meg a női öttusázók versenyét

A német Lena Schoneborn nyerte a női öttusázók versenyét a pénteki versenynapon, miután valamennyi tusában egyenletesen teljesített. Schoneborn kimagaslóan jól teljesített vívásban, 28 győzelemmel az övé volt a nap legjobb eredménye, amit kiváló lovaglás követett. A második Heather Fell (Nagy-Britannia) lett. Fell már hiába futott jól, nem tudta behozni a lovaglás során szerzett hátrányát. A kínai Chen Quian szintén esélyes volt a dobogóra, de végül az ukrán Victoria Tereshuk szerezte meg a harmadik helyet.

A címvédő Vörös Zsuzsanna az összesítésben csupán a 20. helyen végzett, míg a 2007-es év világbajnoka, a francia Amelie Caze a kilencedik helyre küzdötte fel magát.

A hölgyek jobban teljesítették a lovaglást mint a férfiak a csütörtöki napon. A női versenyzők valamennyien teljesítették a pályát, a legtöbb hibapontot (452) a kazakhsztáni versenyző gyűjtötte be, míg a férfiak versenyén a “rekord” 1500 hibapont volt.

A tegnapi, túlságosan eseménydúsra sikeredett lovaglás után a szervezők valószínűleg újra számba vették e rendelkezésükre álló hátasokat, és a férfiak versenyén legtöbb problémát okozó négylábúakat (többek között HunHun, DianDian, BuBu, PingPing és GeGe) a mai versenyen már nem állították csatasorba. Így a aztán előfordult, hogy egy ló háromszor teljesítete a pályát, három különböző lovassal. Külön elismerést érdemelnek a hibátlanul teljesítő lovasok, hiszen hibátlan lovaglásra a férfiak mezőnyében nem volt példa.“Új” ló jutott a második helyezett Laura Asadauskaite-nak (GuangGuang), valamint Vörös Zsuzsannának is (LiLi). Gyenesei Leila viszont azt a NingNinget lovagolta, akivel tegnap a litván Andrejus Zadneprovskis a második helyet érte el. Zadneprovskis második helyezéséhez 32 hibapont is elég volt, Gyenesei viszont ennél jobb teljesítménnyel, 28 hibaponttal is csak a nyolcadik tudott lenni a női mezőnyben. A kínai Quian Chen ugyenezzel a lóval hibátlanul teljesítette a pályát.