Lovastorna Országos Bajnokság

30. Nyílt Lovastorna Országos Bajnokság

Korábbi Lovastorna OB-k | 2013-as Lovastorna OB | A Lovastornáról |

Beszámoló a Jubileumi Országos Bajnokságról

Harmincadik évébe lépett a lovastorna szakág, vagyis 1984 után harmincadik alkalommal került megrendezésre a magyar bajnokság. A helyszínt ezúttal is Kaposvár biztosította, amely jövőre a sportág junior Európa Bajnokságának is otthont ad majd.

A kisebb kategóriákban most is Honvédos fölény volt jellemző. Az utánpótlás 1-es korosztályában a győzelmet Campbell Claire szerezte meg, Zala Réka és az újonc Szedenik Júlia előtt. Mindhárman a Honvéd színeiben versenyeztek.

A fiatalabb korosztályban már vegyes volt a kép, de a győztes itt a Pasaréti Honvéd versenyzője, Klein Eszter lett. A dobogó második fokára Gönczi Dorottya (Szárnyaló LSE) állhatott, míg a harmadik a Berri LSE versenyzője, Basa Franciska lett.

Elég népes volt a D1 kategória mezőnye is, itt a győzelmet szintén pasaréti versenyző, Horváth Sára Tekla szerezte meg, a második helyen Ferenczi Kíra (Szárnyaló LSE), míg a harmadikként Jakab Liza (Pasaréti Honvéd LSE) zárt.

A D2 mezőnyében a korábbi két induló most is egymás között döntötte el a győzelem sorsát. Az arany Karna Rebeka (Pasaréti Honvéd LSE), míg az ezüstérem Neményi Hanna (Szárnyaló LSE) nyakába került. A dobogó harmadik fokára Deák Zsófia (MPKSZ) állhatott.

A C kategóriában Szárnyalós siker született, az EB-t megjárt csapattag, Kocsis Réka Anna vihette haza az aranyérmet, míg a második helyen a Póni Klubos Dabat Isabelle végzett. A bronzérmet a kaposvári Kovács Hanna szerezte meg.

A B1 kategóriában szintén egy Szárnyalós EB csapattag, Vida Zsófia vihette haza az aranyat, megelőzve az eddig biztosan nyerő BLK-s Király Ákost. A harmadik helyen a sérüléséből felépülő kaposvári Fehér Viktória végzett.

A B2 kategóriában a győzelmet Bohácsi Melinda (MPKSZ) szerezte meg Szabó Nikolett (BLK) és Szabó Kitti (Lovasakadémia SC) előtt.

A magyar bajnoki címekért négy kategóriában versenyeztek a résztvevők. A legkiélezettebb verseny a gyermek kategóriában volt. A győzelmet elsősorban kiemelkedő kötelező gyakorlatainak köszönhetően Németh Ida (Szárnyaló LSE) szerezte meg.  A második helyen a mezőny legfiatalabb indulója, Czeglédi Ágnes (Szárnyaló LSE), míg a harmadik helyen a legjobb kűrt bemutató Semerédy Alexandra (Pasaréti Honvéd LSE) végzett.

A junior fiúk mezőnyében a győzelmet most is Bence Balázs szerezte meg Tóth Ákos előtt. A lányoknál is papírforma eredmény született. Németh Blanka (Szárnyaló LSE) még sérülten is magabiztosan tudott győzni, és ezzel zsinórban negyedik junior bajnokságát nyerte. A második helyen a svájci Sarah Linder végzett, míg az OB ezüstöt Dragán Petra (BLK) szerezte meg, megelőzve a kiegyensúlyozottan versenyző Pakot Annát (MPKSZ).

A senior lányok mezőnyében még soha nem volt ennyire nyílt a verseny, mint idén. Gadolla Réka (BLK) az első két fordulóban még tartotta elsőségét, a végső kűrben azonban már Somogyi Eszter (LSC) volt a jobb. Összesítésben azonban Réka nyerni tudott, és ezzel nyolcadszorra vihette haza az OB aranyat. A második helyen a kaposvári Somogyi Eszter, míg harmadikként Csordás Réka (PHLSE) végzett.

A párosok között két kategóriában volt induló, a lépéses számban a Vida Zsófia-Gönczi Dorottya (Szárnyaló LSE) kettős győzött a Jakab Liza-Semerédy Alexandra (PHLSE), és a Kocsis Fanni-Kocsis Réka (Szárnyaló LSE) páros előtt. A junior párosok között a Magyar Póniklub kettőse, Tamás Vivien és Habsburg Zsófia tudott nyerni a Németh Ida-Czeglédi Ágnes (Szárnyaló LSE) duó előtt. Harmadikként a szintén Póniklubos Pongrácz Rosanna-Habsburg Ildikó páros végzett.

A verseny végén egy szép gesztussal búcsúztattuk egy sporttársunkat. Toll Gomana, vagyis „Gomi” 2009 óta szerepel a szakág versenyein, most 20 évesen, ezen a versenyen vonult nyugdíjba.

Tovább a Jubileumi Országos Lovastorna Bajnokság képeihez >>

Tovább a Jubileumi Országos Lovastorna Bajnokság részletes eredményeihez >>

2013.10.16. Villányi Krisztina
    Fotó: Dr. Somogyi Tibor

Részletes program ajánló: 2013. október 12-13. Kaposvár,  Pannon Lovasakadémia

A verseny időpontja: 2013. október 12-13.

Kezdés: 9.00

A belépés ingyenes!

A verseny helyszíne:

7400 Kaposvár, Guba Sándor u. 40.
    Pannon Lovasakadémia, nagy fedeles lovarda

A rendezvényről:

A lovastorna az egyik legfiatalabb lovas szakág. A versenyen a 6 és 30 év közötti lovastornászok akrobatikus tornagyakorlatokat mutatnak be a lépő illetve vágtázó ló hátán.

A rendezők körülbelül 100 résztvevőre számítanak, a magyar indulók mellett Svájcból, Szlovákiából és Csehországból is várnak résztvevőket.

A jubileumi, 30. Magyar Bajnokságon egyéni, páros és csapatversenyben találnak gazdára majd a bajnoki érmek.

Szervező: Villányi Krisztina