franciaországi hírek 2011.06.03.
További pályázatok Lovas képzések, oktatás témakörben >>>
A VM Kelet Magyarországi Agrár szakképző Központ diákjainak három hetes szakmai gyakorlata Franciaországban a tervek szerint halad. Tanulóink Lovas Központokban, agroturizmusi és mezőgazdasági termékeket feldolgozó KKV -ék - nál vannak elhelyezve. A kísérő tanár biztosítja a munkaprogramok megvalósítást és diákjaink biztonságérzetét.
A hétvégét a Tulle - i helyi piac tanulmányozásával és a Gimel - vízesés megtekintésével töltjük. A diákok kint-tartózkodása a Leonardo da Vinci Mobilitás program keretében, az Európai Unió támogatásával valósul meg. A projektet a Dél-Alföld - EU többcélú Közhasznú Egyesület koordinálja.

Uniós projekt alapú együttműködés 2011.05.22.
Kacem Boussouar - a Franciaországi PACA régió Agrárkamara Alelnőke, és Paul Finat - Monetier – Les – Bains Polgármestere, a francia Logis de France Szállodaszövetség Elnökségének tagja – látogatásuk Magyarországon folytatódik. A francia szakemberek tájékozódnak Fekécs László TAMOP projektmenedzsertől a VM Kelet – Magyarországi Agrár szakképző Központ működéséről, hasznos megbeszéléseket folytatnak oktatási és szakmai szervezetekkel. Részvételük az Országos Diák Gulyásfesztiválon, találkozásuk a Szakképző Központ diákjaival, akik a Leonardo da Vinci Mobilitási programban készülnek szakmai gyakorlatokra, tanulóink felkészítésének fontos része. Projektalapú megállapodások vannak kilátásban szakképző intézményekkel, a Szolnoki Főiskolával, mezőgazdasági érdekvédelmi szervezetekkel.

Egyesület 2011-es közgyűlése 2011.01.29.
A "Dél-Alföld - Európai Unió" Gazdasági, Oktatási, Kulturális, Integrációs Együttműködés koordináló közhasznú Egyesület 2011 éves Közgyűlését január 28- án tartottuk meg.
Az eseményen szakoktatóink, KKV -ék képviselői, intézményi vezetők elmondták észrevételeiket, tapasztalataikat, amelyek a Leonardo da Vinci Uniós szakmai gyakorlatok során szereztek. Megfogalmazódott az igény, hogy a lengyel-francia - olasz partnerséget tovább fejlesszük, bevonva több agrár képzést folytató intézményt, önkormányzatokat.
Várfi András, Gyomaendrőd polgármestere átadta a felnőtt oktatóknak a Nemzetközi EUROPASS bizonyítványokat.

Korábbi hírek a Dél-Alföld EU Többcélű Közhasznú Egyesülettől >>
További pályázatok Lovas képzések, oktatás témakörben >>>
|