keresés a lovardák között


Bertalan Zsolt

Bemutatkozik: Bertalan Zsolt │ Stresszpontmasszázs tanfolyamok │ Kérdések-válaszok
Cranio-sacralis terápiaMeridián terápia


Lóosteopathia, akupunktúra, lómasszázs, cranio-sacralis terápia

Bertalan ZsoltTelefon: 20-559-5474
Weboldal: http://loosteopathia.hu/

Néhány szó magamról:
Főiskolai éveim alatt ismerkedtem meg a lovaglással.

Tanulmányaim befejezése után volt szerencsém Németországban gyakorlatoskodni.
Hazatértem után saját gazdaságomat üzemeltettem és mellette hobbi szinten lovagoltam és tenyésztettem.

Miután a gyümölcsöst eladtam új kihívásokat kerestem, így fordultam a fizioterápia felé.
Egyre inkább érdekeltek a holisztikus gyógymódok, amik a szervezetet, mint egészet figyelik és kezelik, a szervezet öngyógyító folyamatait segítik, támogatják, így ismerkedtem meg a shiatsuval és a yumeihoval.

Majd hosszas gondolkodás után belevágtam életem eddigi legnagyobb kalandjába: Németországba mentem lóakupunktúrát és lóosteopathiát tanulni.

Megszerzett tudásommal segíteni szeretnék a hazai lovakon és lovasokon, hogy minél jobb eredményt érhessenek el.


Rövid szakmai önéletrajz:

- 2008-2009 osteopathiás, cranio-sacralis terápiás kurzus Barbara Welter Böllernél

- 2007-2008 akupunkturás kurzus Barbara Welter Böllernél

- 2006  Yumehio terapeuta-képzés
- 2005  Nemzetközi Shiatsu Akadémia
- 2004-2005 gyógymasszőr tanfolyam
- 1993-2003 saját gazdaság Sárpentellén (Fejér megye)
- 1991-1992 Németországi gyakorlat különböző lovas telepeken

- 1988-1991 PATE-Kaposvár , általános állattenyésztő-üzemmérnöki diploma

- 1987 érettségi a Vántus Károly Mg. Szakközépiskola állategészségőr szakán

A ló és az ember kapcsolata több ezer éves, ám szerepük az utóbbi évtizedekben alaposan átértékelődött. Ma már nem mezőgazdasági haszonállatként, hanem szabadidős „társként” tartjuk őket számon.

Sajnos, a fokozott igénybevétel miatt néha megmagyarázhatatlan és visszatérő, krónikus betegségek érik őket. Gondolok itt a sántaságra, bőrproblémákra, ekcémára, allergiára, kólikára, hogy a tüdő-, és légzőszervi betegségekről (kehesség) már ne is beszéljünk!

A humán orvoslásban is egyre nagyobb teret hódító alternatív gyógymódok már az állatorvoslásban is megjelentek. A gyógyszerek helyett egyre többször alkalmaznak gyógynövényeket, a lovak merev mozgásán pedig masszázzsal és csontkovácsolással, osteopathiával próbálnak segíteni. A holisztikus sohasem a tünetet kezeli, hanem a kiváltó okot, a gyökeret szünteti meg. A diagnózis során kívülről jut a probléma gyökeréhez, a külső tünetekből következtet a beteg belső szerv energiazavarára. A terápia során belülről kezel és szünteti meg a külső tüneteket.

Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására. Az akupunktúrás tűvel, csontkovácsolással vagy masszázzsal segíteni lehet légzőszervi (köhögés, asztma, bronchitis, allergia), mozgásszervi (patabetegségek, sántaság, feszes izomzat) és ezekből eredő lovaglási (fejrázás vagy head-shaking szindróma) és viselkedési zavarokon (félelem, menekülés, agresszió, depresszió) és szaporodásbiológiai problémákat (terméketlenség, ciklus- és vemhesülési zavar) is orvosolhatunk.

A versenyeken való sorozatos részvétel, a lovak teljesítménycsökkenésével járhat. Fáradt, túlkövetelt lóval a versenyzés nem csak hogy rossz élmény, de még balesetveszélyes is. A lovak teljesítmény-csökkenésének okára és annak doppingmentes kezelésére megoldás lehet az akupunktúra, osteopathia, masszázs vagy csontkovácsolás.

A tapasztalataim és a szakirodalom szerint, ha lehet ilyet mondani, akkor mind a két módszernek (egyetemes v. nyugati orvoslás és holisztikus vagy keleti medicina) vannak sikerei a különböző betegségek gyógyításában. Az akut esetek tüneteinek csillapításában és kezelésében sokkal sikeresebbek tűnnek a nyugati módszerek, míg a krónikus és visszatérő betegségeknél pl. ízületi folyadék felszaporodás v. esetleg hiány (sportlovak), allergia vagy mozgás- és légzőszervi betegségeknél, az esetleges sorozatos szteroid kúrák helyett a keleti medicina eredményesebb lehet.

Hangsúlyozom, hogy egyik sem jobb vagy rosszabb, mint a másik csak éppen más módszerrel, más filozófiai alapokon jut el oda, hogy azt tudjuk mondani: Kész! Egészséges, a kezelést befejeztük!
Láttam, már olyat, hogy 3-4 napja fennálló sántaságot, amit csak akupunktúrával kezeltünk, az első kezelés után (kb. 30 perc) teljesen tünetmentessé vált. Két nap boksznyugalom után a ló a sántaság legkisebb jele nélkül mozgott… és olyat is, amikor jó volt, hogy a közelben volt az állatorvos és egy alapos állatorvosi vizsgálat után a nyugati medicina szerinti kezelés mellett döntött a tulajdonos, és helyesen tette (a lovat később bélcsavarodás miatt műteni kellett).

Van egy mondás:
Ha egy nyitott ablaknál ülsz, és huzatot kap a nyakad, elmész egy nyugati orvoshoz és kapsz rá kenőcsöt… a kínai orvos először becsukja az ablakot…

A kiegészítésem:
Minden kezelés, lett légyen az keleti vagy nyugati, csak addig eredményes amíg a tulajdonos zárva tartja ezt az ablakot!

Kapcsolódó cikkeink:

Az "alternatív" kezelési mód és az autodidakta tanulás

Cranio-sacralis terápia - Egy új módszer a lóosteopatha kelléktárában

 





Cikkajánló:


Hozzászólások:

























   
Horze Lovasáruház   KLP   Lovasvilág Lovasbolt   Decathlon   Tanita Lovasboltja   szerverbérlés, szerverhoszting, szerverüzemeltetés