Lovasok.hu
  

29. Tavaszi Emlékhadjárat




Március 25-től útjára indul Közép-Európa legnagyobb katonai hagyományőrző rendezvénysorozata. Az emlékhadjárat során az 1849-es dicsőséges Tavaszi Hadjárat útvonalán, mintegy 35 településen haladnak át, ahol megemlékezésekre, csatajelenetekre kerül sor, katonai hagyományőrzők részvételével.

 

Állomások:

A Történelmi Lovas Egyesület az alapítója annak a Katonai Hagyományőrző Rendezvénysorozatnak, mely a 1849-es dicsőséges Tavaszi Hadjárat útvonalait járja be, mintegy száz lovas hagyományőrző, javarészt huszárokkal. Az emlékhadjárat útvonalán 35 településen haladnak át, ahol megemlékezésekre, csatajelenetekre kerül sor, katonai hagyományőrzők részvételével.

29. Tavaszi Emlékhadjárat

Március 25. Tiszafüred:

  • 12:00 - Központi gyülekező a tiszafüredi MOL benzinkútnál
  • 12:50 - Motoros felvonulás
  • 13:00 - Megemlékezés
  • 14:30 - Uzsonna
  • 15:00 - Adományok átadása Dobos Rékának, bemutatók és vetélkedők
  • 19:00 - Vacsora
  • 20:30 - Rock hadjárat, színpadon a Jump Band Akusztik

Március 31. Hort:

  • 16:00 - Ünnepség az 1849. április 2-i hatvani-horti ütközet emlékére a Polgármesteri Hivatal előtt

Április 1. Boldog:

  • 15:00 - A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója, Fülöp Tibor Zoltán felkéri Molnár Levente őrnagyot a rendezvénysorozat főparancsnoki feladatainak, valamint Tar Szilárd alezredest a táborparancsnoki feladatok elvállalására
  • 15:10 - Toborzó menet indul az Ujváry Ferenc Művelődési Háztól

Április 2. Boldog:

  • 09:30 - Laczkó Roland polgármesteri köszöntője
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója visszavonja Molnár Levente őrnagytól a rendezvénysorozat főparancsnoki feladatainak ellátását, és felkéri Vitkó Egon huszárkapitányt a főparancsnoki feladatok ellátására
    • A főparancsnok felkéri Molnár Levente őrnagyot a 29. Tavaszi Emlékhadjárat menetparancsnoki feladatainak ellátására
    • Ünnepi műsor a községháza előtt (Közreműködnek a Csicsergő Óvoda óvodásai és a Boldogi Hagyományőrző Csoport)
    • Ló áldás (Baffi István plébános)
    • Eskü (Közreműködik Vitkó Egon)
    • Díszszemle
    • Ajándékátadás
    • Katonai hagyományőrző felvonulás
  • 12:00 - Balázs-tanya: Csatabemutató
    • Közvetítő: Dr. Pelyach István történész

Április 2. Hatvan:

Magyrország történelmében 1849. április 2-án a szabadságharc egyik legkiemelkedőbb eseménye, a hatvani csata zajlott, mely során a magyar honvédség győzedelmével kezdetét vette a dicsőséges tavaszi hadjárat. Az évfordulón ismét felidézik a csata perceit, huszártáborral és gyermekprogramokkal várják az érdeklődőket.

  • 10:00 - Hagyományőrző lovas felvonulás a Kossuth térről az 1849-es emlékműhöz
  • 10:30 Megemlékezés (belvárosi temető)

Programok a Népkertben:

  • 13:00 - 16:00 - Lovagoltatás, fegyverbemutató
    • Fabatka Porta népi játszótér
    • Népi kismesterségek kipróbálása: fazekas, kovács, esztergályos
    • Kézműves foglalkozás
    • Játékkészítés fűből-fából a Tarisznyás Műhellyel
    • Buborék show (óriás buborék készítése)
  • 14:00 - Kalózok kincsei előadás és Kincskereső játék
  • 15:00 - Táncház a Hatvankodók Néptáncegyüttessel
  • 16:00 - Csatabemutató

Április 2. Jászfényszaru:

  • 15:30 - Győriné Dr. Czeglédi Márta polgármesteri köszöntője
    • Ajándékátadás
    • Történelmi emlékeztető: Dr. Pelyach István történész
    • Díszszemle

Április 2. Jászberény:

Programok a Margit-szigeten:

  • 07:00 - Betyáros ízek
    • Főzőverseny a Hagyaték Lovas Egyesület szervezésében
  • 10:00 - Betyár kaland
    • Népi és betyár játékok gyerekeknek, családoknak
    • Hagyományőrző játékpark gyerekeknek
  • 11:00 - Viganó AMI néptánc műsora
  • 12:00 - 14:00 - A város ebédje (Klapka tábornok jászsági húsos káposztája)
    • Közben Vesztergám Miklós tárogatóművész előadása
    • Hagyományőrző kelevézek
    • Főzőverseny eredményhirdetés
  • 14:00 - 16:00 - Lovasbemutatók
    • Betyárfelvonulás a Szent Klára Idősek Otthonába
  • 14:30 - Széljáró Balladás koncert
  • 16:00 - A BaHorKa Társulat műsora gyerekeknek
  • 18:00 - Szabó Balázs és Bandája koncert
  • 15:30 - A Jövőkép Alkotók Egyesületének szabadtéri kiállítása
    • Helyszín: Zagyvaparti sétány
  • 16:00 - Városnapi kitüntetések és elismerések díjátadó gálája
    • Helyszín: Lehel Film-Színház

Április 3. Tápióbicske:

Programok a katolikus templomban:

  • 15:00 - Katona Tamás emlékkonferencia
  • 18:00 - Paskó atya orgonahangversenye

Április 3. Jászdózsa:

  • 07:00 - 13:00 - Huszárkonyha főzőverseny
    • Közben népi ízek és borok, pálinkák kóstolása a Közösségi Háznál
  • 09:00 - Kossuth toborzó a tornateremben
    • Köszöntőt mond Dr. Szerencsés István polgármester és Pócs János országgyűlési képviselő
    • Elismerések átadása
    • Ünnepi műsor
    • Díszszemle
    • Koszorúzás a Szent Mihály téren
  • 10:00 - 13:00 - „Előre, katonák!” - Akadályverseny a tavaszi hadjárat csatái nyomán
    • Közben „Trombita harsog, dob pereg” kézműves foglalkozások az iskolában
    • Képeslap kiállítás a forradalomról és szabadságharcról a Közösségi Házban
  • 10:30 - A Jászkun kerület kapitánya
    • Dr. Farkas Kristóf Vince történész muzeológus előadása
  • 12:45 - Élőképek 1848-49-ből
  • 13:30 - „Jászdózsa Szeretlek!” helytörténeti vetélkedő

Április 3. Jászberény:

  • 10:00 - Daban horz! - Jó napot! történelmi vetélkedő középiskolásoknak (városi könyvtár)
  • 14:30 - Térzene
    • Palotásy János zeneiskola fúvósai
  • 15:00 - Felvonulás
    • A Tavaszi Emlékhadjárat résztvevőinek ünnepélyes fogadása
    • Koszorúzások
    • Dr. Szabó Tamás, Jászberény polgármesterének ünnepi köszöntője
    • Dr. Magyar Gábor, a Magyar Hagyományőr Világszövetség egykori elnökségi tagjának ünnepi beszéde
    • Ünnepi megemlékezés Dr. Rubovszky Andrással, a Széchenyi Társaság főtitkárával
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat ajándékának és érdemérmek átadása (Közreműködik a Déryné Vegyeskar)

Április 3. Jászjákóhalma:

  • 10:45 - Katonai hagyományőrző felvonulás a Vadászháztól
  • 11:15 - Ünnepség a Damjanich téren
    • Terjéki Tünde polgármester és Fodor István Ferenc (Horváth Péter Honismereti Szakkör) ünnepi köszöntői
    • Történelmi emlékeztető Kerékgyártó Lászlóval, a Görgey Kör elnökável
    • Felszólal Dr. Rubovszky András, a Széchenyi Társaság főtitkára és Gavlik István, a Kossuth Szövetség tiszteletbeli elnöke
    • Koszorúzás (Közreműködik a Községi Népdalkör)

Április 4. Nagykáta:

  • 11:00 - A huszárok megisznak egy jó pohár bort a Birka Csárdában
  • 13:30 - Tisztelgés Nagykáta város zászlaja előtt (Közreműködnek a Nagykátai Honvédtüzér Alapítvány tagjai)
  • 13:35 - Ünnepi műsor és koszorúzás Kossuth Lajos és Görgey Artúr emléktáblájánál a Polgármesteri Hivatal udvarában
    • Ünnepi köszöntőt mond Dorner Gábor, Nagykáta város polgármestere
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Nagykáta Városának
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat főparancsnoka átadja a parancsnokságot Káplár Béla hagyományőrző századosnak
    • A Mátray Gábor Általános Iskola műsora
    • Megemlékezést tart Bencsik András, a Magyar Demokrata főszerkesztője
    • Közszolgálati Nívódíjak átadása
    • Koszorúzás a temetőben, a Hősök Sírkertjében
    • Hagyományőrzők koszorúzása Jakab László, Jakab Elek, Káplár György és Basa László sírjánál (Közreműködik a Mátray Gábor Általános Iskola, a Nagykátai Honvédtüzér-Hagyományőrző Csapat és Vesztergám Miklós tárogatóművész)

Április 4. Tápióbicske:

  • 09:00 - Szentmise az elhunyt hősök emlékére a katolikus templomban
    • Bemutatja Dr. Bíró László tábori püspök
  • 09:50 - Csikány Ferenc-emléktábla megkoszorúzása
  • 10:00 - Megemlékezés és koszorúzás Szini Sebő Alajos emlékművénél
    • Ünnepi beszédet mond Lukács József Csiliznyárad polgármestere
  • 10:30 - Ünnepi megemlékezés és hagyományos zsemleosztás a Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskolában
    • Beszédet mond Kanyó Sándor polgármester
  • 12:30 - Megemlékezés Szabó József honvéd kopjafájánál
  • Ünnepi beszédet mond Székely István, Nagykinizs alpolgármestere
    • Koszorúzások az emlékhelyeknél

Nagykáta és Tápióbicske közös rendezvénye Tápióbicskén:

  • 09:00 - 12:00 - Tüzérkonyha Vér János szervezésében
  • 13:30 - Hídi csata és zsemleosztás iskolás gyermekekkel a Tápió partján
  • 16:00 - Megemlékezés a Honvédszobornál
    • Ünnepi műsor a Harmónia Kórus, Tölgyesi Eszter és Buronyi István közreműködésével
    • Beszédet mond Tóth András kerületi esperes
    • Toborzó az MH Szolnok Légierő zenekarral
  • 17:00 - Ünnepi program a csatatéren
    • Verset mond Nagy Andrea
    • Ünnepi beszédet mond Dr. Simicskó István honvédelmi miniszter
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Tápióbicske községnek
    • Érdemérmek átadása
    • Díszszemle
    • „Élő történelemóra”: csatabemutató
    • Közvetítő: Dr. Csikány Tamás hadtörténész
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat főparancsnoka átadja a parancsnokságot Molnár Levente őrnagynak
    • Felvonulás

Párhuzamos program:

  • „Iránymenet hadművelet” - A honvédvadászok kis csapata utat tör a majdani nagy gyalogsági hadjáratoknak
    • Felelős parancsnok: László Zoltán

Április 5. Tápióság:

  • 08:30 - Gyalogosmenet indul Isaszegre

Április 5. Sülysáp:

  • 12:00 - Fogadás a Piactéren
  • 12:45 - A Gárdonyi Géza utcai játszótéren a lovasok fogadása
    • Élő történelemóra
    • Horinka László polgármester köszöntője
    • Történelmi emlékeztető Katus Norbert alpolgármesterrel
  • 14:00 - Átvonulás a Magdolna utcán, a Vasút úton és a Kossuth Lajos utcán a Kossuth téri füves területre, találkozás a gyereksereggel
    • Táborozás

Április 5. Dány-Szentkirály:

  • 16:30 - Fogadás a Király Sörözőnél
  • 17:30 - A huszárok fogadása a Király Sörözőnél
    • Ünnepi köszöntőt mond Dánielné Babos Zsuzsanna
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át dány-Szentkirályi, „Tegyünk Együtt Szentkirályért Egyesület” vezetőjének, Babos Zsuzsannának
    • Kenyérköszöntő (Közreműködik Vesztergám Miklós)

Április 5. Szentmártonkáta:

  • 10:00 - Ünnepség Battha Sámuel szobránál
    • Fodor Zoltán polgármester köszöntője
    • Történelmi emlékeztető Kerékgyártó Lászlóval, a Görgey Kör elnökével, Gavlik Istvánnal, a Kossuth Szövetség örökös tiszteletbeli elnökével és Dr. Gedai István régész, muzeológussal
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Szentmártonkáta községnek (Közreműködik Vesztergám Miklós)

Április 5. Kóka:

  • 12:00 - Juhász Ildikó polgármesteri köszöntője a Margit-Kápolnánál
    • Színjáték Kossuth és Görgey találkozásának emlékére (Közreműködnek a Kossuth Lajos Általános Iskola tanulói
    • Történelmi emlékeztető Kerékgyártó Lászlóval, a Görgey Kör elnökével és Gavlik Istvánnal, a Kossuth Szövetség örökös tiszteletbeli elnökéve
    • Koszorúzás
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Kóka községnek
    • Katonai hagyományőrző felvonulás (Közreműködik Vesztergám Miklós)

Párhuzamos program:

  • Tápiómenti hadművelet a „Szecsői Szakadárok” közreműködésével, és Kovács András szakadárvezér irányításával

Április 5. Tápiószecső:

  • 11:00 - Fogadás a Szent István parkban (Kettős kereszt)
    • Bata József polgármesteri köszöntője
    • Lovas karusszel
    • Gyereklovagoltatás
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatójának megbízottja ajándékot ad át Tápiószecső községnek
    • Koszorúzás a hősi emlékműnél

Április 5. Dány:

  • 14:45 - Zenés felvonulás Dány főútján a Dányi Ifjúsági Fúvószenekar közreműködésével
  • 15:00 - Gódor Lajosné polgármesteri köszöntője
  • Ünnepi műsor és toborzó a szabadtéri színpadnál
  • Történelmi emlékeztető: Kerékgyártó Lászlóval, a Görgei Kör elnökável és Gavlik Istvánnal, a Kossuth Szövetség örökös tiszteletbeli elnökével
  • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Dány községnek Katonai
    • Hagyományőrző felvonulás

Isaszegi Csata:

A szabadságharc sorsfordító csatájának emléknapján eredeti viseletbe öltözött katonai gyalogos, lovas és népi hagyományőrzők százainak felvonulása Isaszeg utcáin a Városházától a Szoborhegyig, ahol a hadtörténész által közvetített színes csatabemutató történelmi hűséggel szemlélteti a diadalmas ütközetet. Egész napos programkínálat, díszfelvonulás, vásárosok, kézművesek és vendéglátás várja az Isaszegre látogatókat.

Április 5. Isaszegi Történelmi Napok:

  • 11:00 - 1849 méteres emlékfutás iskolásoknak a Szent Márton kúttól a Szoborhegyig
  • 18.00 Emlékest, koszorúzás
    • Szabadságtörekvések emléktemploma
    • A református templomnál köszöntőt mond Gergely Szabolcs református lelkész (Közreműködik az Amargant Színház)
    • „Pilvax minirevű”, avagy zenés elmélkedés Szabadságról és szerelemről Petőfi verseinek tükrében (Gaudium Carminis Kamarakórus)
    • A templom előtt koszorúzás katonai hagyományőrzők felvezetésével.
  • 19:00 - Fáklyás felvonulás indul a Kőkereszthez
    • Megemlékezés
    • Koszorúzás (Közreműködik a Farkaslaki Táncművészeti Egyesület, a Club Színház, az Isaszegi Asszonykórus, a Csata Táncegyüttes, a Csatangoló Tánccsoport és a Csattanó Tánccsoport Táncház)

Április 6. Isaszegi Történelmi Napok:

  • 10:00 - Huszártábor a Sportcsarnok mögött
    • Ünnepi megemlékezések
    • Koszorúzások
  • 10:00 - Képesfa
    • Közreműködnek a Történelmi Vitézi Rend Isaszegi Alegysége és a Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói
  • 10:30 - Szlovák kápolna
    • Közreműködbek a Történelmi Vitézi Rend Isaszegi Alegysége és a Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói
  • 13:00 - Múzeum
    • Közreműködnek az Isaszegi Múzeumbarátok Köre és az Isaszegi Damjanich János Általános Iskola tanulói
  • 14:00 - Katonapallag
    • Közreműködnek az Isaszegi Múzeumbarátok Köre és a Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói
  • 14:00 Sportcsarnok
    • Közreműködnek a Magyar Hagyományőr Világszövetség katonai hagyományőrzői
  • 15:15 - Városháza
    • Közreműködnek a Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészet Iskola Fúvószenekara
  • 18:00 - Szoborhegy
    • Közreműködnek a Tavaszi Emlékhadjárat katonai hagyományőrzői

Programok a Szoborhegy alatti területen:

  • 11:00 - 19:00 - Attila és barátai Hagyományőrző Kulturális Társulás népi játszóháza
  • 12:30 - 13:30 - „Állj be pajtás katonának!”
    • Gyermekcsata

Programok a színpadon:

  • 13:30 - Zenél a Garaboly együttes
  • 14:00 - A Farkaslaki Táncművészeti Egyesület és Isaszegi Népi Hagyományőrző bemutatója
  • 15:00 - Zenél a Garaboly együttes

Programok a városházán:

  • 15:30 - Hagyományőrző díszfelvonulás indul a NAV Pénzügyőr Fúvószenekar felvezetésével a Városházától a Szoborhegyig
  • Népi életkép (Farkaslaki Táncművészeti Egyesület, Isaszegi Asszonykórus, Csata Táncegyüttes, Csatangoló Tánccsoport, Csattanó Tánccsoport, NAV Pénzügyőr Fúvószenekar)

Programok a csatatéren:

  • 15:30 - 16:00 Lovas bemutató a Hadak Útja Lovas Sportegyesülettel
  • 16:00 - Hatvani Miklós polgármester köszöntője
    • Dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár köszöntője
  • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Isaszeg városának
  • Katonai díszszemle
  • Csatabemutató több száz lovas, gyalogos és népi hagyományőrző részvételével
    • Közvetítő: Hermann Róbert hadtörténész és Horváth Lajos, a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség egykori elnöke

Programok a Szoborhegynél:

  • 18:00 - Koszorúzás a Honvédszobornál

A sportcsarnokban fényképkiállítás látható a Tavaszi Emlékhadjárat elmúlt közel 30 évéből.

Április 7. Isaszeg:

  • 09:00 - Parancsátadás
    • Szemle a sportcsarnoknál
    • Indul a fősereg Gödöllőre

Április 7. Gödöllő:

  • 11:00 - Gödöllő városa fogadja a 29. Tavaszi Emlékhadjárat résztvevőit
    • Ünnepi köszöntő és műsor
    • Történelmi visszapillantás Babucs Zoltán hadtörténésszel
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Gödöllő városának
  • 11:50 - Főhajtás a Dózsa György úti temetőben az 1849-es emlékműnél

Április 7. Szada:

  • 12:30 - Oroszi Sándor polgármester köszöntője a Napóra téren
    • Ünnepi beszédet mond Babucs Zoltán hadtörténész
    • A Szadai Asszonykórus műsora
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Szada községnek
    • Tábori ebéd a résztvevőknek

Párhuzamos program:

  • Mogyoródi Hadművelet - A Mogyoródi Sándor Huszárok és Történelmi Lovas Hagyományőrzők Egyesülete rendezésében
  • Rendező: Ferenczi János

Április 7. Kerepes:

  • 12:30 - Fogadás a művelődési háznál
    • Ajándékátadás
  • 14:00 - Koszorúzás a hősök emlékművénél

Április 7. Mogyoród:

  • 15:30 -Koszorúzás a Hősök ligetében
    • Ajándékátadás

Április 7. Veresegyház:

  • 14:30 - Fogadás és ünnepi műsor a Petőfi szobornál
    • Pásztor Béla polgármester köszöntője
    • Ünnepi beszédet mond Babucs Zoltán hadtörténész
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Veresegyház városának
    • Veresegyházi hagyományőrző együttesek műsora
    • Koszorúzás
    • Katonai hagyományőrző felvonulás a Fő úton

Április 8. Fót:

  • 08:30 - Gyülekező a Vörösmarty téri óvodakertben
  • 08:45 - Koszorúzás a Károlyi-kastélyban Károlyi István emléktáblájánál
    • Koszorúzás elhunyt bajtársunk, Balla Zoltán tanár úr „iskolájánál”, a Fóti Népművészeti Szakiskola és Gimnáziumnál

Április 8. Dunakeszi:

  • 10.30 - Megemlékezés a Március 15-e téren
    • Ajándékátadás
    • Koszorúzás a 48-as emlékműnél
  • 12:00 - Huszárvárás a kompnál

Április 8. Szigetmonostor:

  • 12:30 - Megemlékezés a Kossuth téren
    • Ajándékátadás
    • Koszorúzás

Április 8. Vác:

  • 16:15 - Fogadás a városháza előtt
    • Fördős Attila polgármester köszöntője
    • A 29. Tavaszi Emlékhadjárat rendezvényigazgatója ajándékot ad át Vác városának
    • Díszszemle
    • Katonai hagyományőrző felvonulás (Közreműködik a Váci Fúvószenekar)
  • 17:30 - Csatabemutató a Hétkápolnai Honvédemlékmű mögötti ligetben
    • Közvetítő: Babucs Zoltán hadtörténész
  • 18:30 - Koszorúzási ünnepség a Hétkápolnai Honvédemlékműnél
    • Elismerések átadása
  • 19:00 - Tábori búcsúvacsora a hadjáratosoknak és vendégeiknek a Hétkápolnai Honvédemlékmű közelében

Május 21. Budavár:

  • 10:00 - 14:00 - „Huszárkonyha” (Sütő- és főzőbemutató)
  • 10:15 - Katonai hagyományőrző felvonulás a Kapisztrán térről
  • 10:30 - Koszorúzási ünnepség a Dísz téren
  • 11:00 - Koszorúzási ünnepség Görgey Artúr emlékművénél
  • 11:30 - Menet a Tóth Árpád sétányon keresztül a Kapisztrán térre
  • 12:00 - Honvédtábor
    • Huszárkonyha
    • Ebéd
    • Felkészülés
  • 14:00 - A „magyarhonvéd gyalogság és tüzérség ünnepe” a Kapisztrán téren
    • Bemutatók, előadások
  • 15:00 - Csatabemutató
  • 16:00 - Vármenet a Kapisztrán tértől végig a Tóth Árpád sétányon a Görgey-szoborig, majd a Dísz-tér, a Tárnok utca és a Fortuna utca útvonalon vissza

Május 22. Budapest, Széchenyi-hegyi Gyermekvasút:

  • 10:45 - Zászlófelvonás
  • 11:45 - Koszorúzó menet indulása a Széchenyi emlékműhöz
  • 12:00 - Koszorúzás az emlékműnél, megemlékezés a legnagyobb magyarról
  • 12:25 - Visszaérkezés az állomásra
    • Ebéd
    • Táborozás
  • 14:00 - Csatabemutató a Széchenyi hegyi állomás épületénél
  • 15:00 - Zászló levonása
  • 15:45 - Táborbontás
  • 16:00 - A Hagyományőrzők kis csapata a 316. számú vonattal elindul a Normafa megállóhelyre
  • 16:20 - Felpakolás a szolgálatos katonavonatra
  • 16:45 - Indulás Hűvösvölgy állomásra
  • 16:48 - Imitált támadás (Csatabemutató) a vonat ellen a Normafa megállóhelyen
  • 16:58 - Indulás Normafáról, a szolgálat összegyűjtése
  • 17:30 - Szolgálatos katonavonat érkezik Hűvösvölgybe

XIX. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárat

Április 23. Nagysalló:

  • 14:30 - A nagysallói csata emlékművének megkoszorúzása a Felvidéki Huszár és Hagyományőrző Egyesület közreműködésével
    • Marián Kotora polgármester ünnepi beszéde

Április 29. Bátorkeszi:

  • 08:30 - Lovascsapatok gyülekezése Pereden az obeliszknél

Április 29. Pered:

  • 10:00 Ünnepi fogadás
    • Ünnepi beszédet mond Borsányi Gyula polgármester
    • Koszorúzás az 1848-49 es obeliszk emlékműnél
    • A Peredi Női Énekkar énekel

Április 29. Zsigárd:

  • 12:00 - Ünnepi fogadás
    • Ünnepi beszédet mond Baranyay Alajos polgármester az iskola udvarán
    • Koszorúzás az 1848-49 es emlékműnél
      • A Zsigárdi Alapiskola és a Zsigárdi Csemadok kórusa énekel
    • Huszárbemutató

Április 29. Farkasd:

  • 15:00 - Ünnepi fogadás
    • Ünnepi beszédet mond Iván Gyula polgármester
    • Koszorúzás az 1848-49 es kopjafánál
    • Kompos átkelés a Vágon
    • Indulás Szimőre

Április 29. Szimő:

  • 17:00 - Ünnepi fogadás
    • Koszorúzás a Jedlik Ányos emlékműnél
    • Bób János polgármester köszöntője
    • Tárnok István bemutatkozása
    • Dr. Tárnok Balázs: Történelemóra + gyalogság bemutatása
    • Kun Attila: Lovasság bemutatása
    • Huszár és gyalogsági bemutató
    • Huszártoborzó
    • Szimői kulturális szervezetek fellépése
    • Vesztergám Miklós tárogatós előadása

Április 30. Kamocsa:

  • 10:00 - Ünnepi fogadás
    • Koszorúzás az 1848-49-es templomkerti kopjafánál
    • Lukács Valéria polgármesterasszony ünnepi beszéde

Április 30. Naszvad:

  • 14:00 - Ünnepi fogadás
    • Koszorúzás az 1848-49-es kopjafánál
    • Haris József polgármester köszöntője
    • Naszvadi majális

Április 30. Martos:

  • 17:00 - Keszeg István polgármester ünnepi beszéde
    • Huszárbemutató a kultúrház mellett
    • Vesztergám Miklós tárogatóművész előadása a Tarczy emlékműnél
    • Kis Verőcke, Nagy Verőcke néptáncegyüttesek fellépése

Május 1. Révkomárom:

  • 11:00 - Érkezés az Öregvárba
    • Dr. Vass László és Dr. Tárnok Balázs bemutatkozása és történelmi előadása
    • Vesztergám Miklós tárogatóművész előadása
    • Huszár és gyalogsági bemutatók
    • Csatabemutató az Öregvár udvarán
  • 14:00 - Stubendek László polgármester köszöntője a Klapka tábornok szobránál
    • Koszorúzás
    • Átvonulás a Nádor utcán és az Erzsébet Hídon keresztül Komáromba
    • Tisztelgés Jókai Mór szobránál és Eszterházy János emléktáblájánál

2017.03.30.
Fotók: Haga Zsuzsanna, Török Árpád, Juhász Nikolett

Időpontok:

Április 30.
Május 1.
Május 21.
Május 22.
Április 23.
Április 8.
Április 7.
Április 5.
Április 4.
Április 3.
Április 2.
Április 1.
Március 31.
Március 25.
Helyszín:

Hozzászólások:


Közelgő események:
  • Kapcsolódj ki az Equital Lovasudvarban
    Január 1. - 2018 1.
  • Free Horse Style Akadémiai Képzések Török Györggyel
    Január 1. - December 31.
  • Kétnapos ópusztaszeri lovas program csoportok számára
    Január 1. - December 31.
  • Kincsem film - március 16-tól a mozikban
    Március 16. - Május 16.
  • Országos Minősítő Díjugrató Verseny és Grand Prix Kiskunhalason
    Április 28. - Május 1.
  • Bábolnai Távlovagló Közép-Európa Kupa
    Április 28. - 30.
  • Díjlovagló Verseny Márikálnokon április 28. és május 1. között
    Április 28. - Május 1.
  • Western Rajtengedélyvizsga Áporkán 2017. április 29-én
    Április 29.
  • Ügető versenynap a Kincsem Parkban
    Április 29.
  • Díjlovagló Verseny Baján 2017. április 29-én
    Április 29.
  • Díjugrató Verseny Simonpusztán április 29-én
    Április 29.
  • XXII. Hintók Versenye Sárbogárdon
    Április 29. 08:00 19:00
  • Free Horse Style Alapképzés Török Györggyel
    Április 29. - 30.
  • Érsekhalmi Fogathajtó Verseny 2017. április 29-én
    Április 29.
  • Sárbogárdi Fogathajtó Verseny 2017. április 29-én
    Április 29.

 
Horze Lovasáruház   Decathlon   KLP   Lovasvilág Lovasbolt   Vetashop webáruház   Barefoot   szerverbérlés, szerverhoszting, szerverüzemeltetés